Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 4995
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kontrolują przewoźników

Czwartek, 13 sierpnia 2020, 9:25
Aktualizacja: Piątek, 14 sierpnia 2020, 7:39
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kontrolują przewoźników
Fot. KMP Wałbrzych
Dziś 13 sierpnia funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy prowadzą na terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego akcję, która miała na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie autobusów. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. czy przewoźnicy oraz sami kierujący przestrzegają przepisów związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób.

Policjanci kontrolują m.in. oświetlenie zewnętrzne autobusów, układ hamulcowy, ogumienie, właściwe oznaczenie i zastosowanie wyjść awaryjnych, stan szyb, czy też sprawność wycieraczek. Sprawdzają również czy w autobusach nie ma wycieków płynów eksploatacyjnych oraz dodatkowe wyposażenie, które powinno się w nich znajdować.

Funkcjonariusze badają oczywiście stan trzeźwości kierujących oraz kontrolują czy w pojazdach wykonujących przewóz drogowy osób liczba pasażerów nie przekracza normy dopuszczonej w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w Polsce. Policjanci zwracają także uwagę, czy pasażerowie stosują się do tego właśnie rozporządzenia i zakrywają usta i nos elementami odzieży lub maseczkami w trakcie podróży.

Twoja reakcja na artykuł?

5
24%
Cieszy
4
19%
Hahaha
2
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
19%
Złości
6
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group