• Wtorek, 28 stycznia 2020
  • Godz. 22:19
  • Imieniny: Radomira, Tomasza, Walerego
  • Czytających: 8508
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Konwencja PiS

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Czwartek, 29 sierpnia 2019, 7:13
Aktualizacja: Piątek, 30 sierpnia 2019, 15:41
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W Teatrze Zdrojowym im. H. Wieniawskiego w Szczawnie–Zdroju odbyła się wczoraj konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości.

Wałbrzyski okręg wyborczy obejmuje następujące powiaty: wałbrzyski, świdnicki, dzierżoniowski, kłodzki, ząbkowicki oraz samo miasto Wałbrzych. W najbliższych wyborach do Sejmu i Senatu, które odbędą się 13 października, z ramienia Prawa i Sprawiedliwości wystartują zarówno obecni parlamentarzyści jak i obecni czy byli samorządowcy.

- Prawo i Sprawiedliwość jako pierwszy komitet w kraju w Wałbrzychu zarejestrowało listy wyborcze. Dzisiaj jako pierwsi mamy konwencję otwierającą naszą kampanię. Chcemy z jednej strony podsumować minione cztery lata. Chcemy opowiedzieć mieszkańcom co zrobiliśmy przez ten czas. Oczywiście fundamentalną sprawą jest przedstawienie kolejnych propozycji, kolejnych deklaracji na kolejną kadencję. Chcemy przez najbliższe tygodnie przekonywać mieszkańców Wałbrzycha, mieszkańców Kotliny Kłodzkiej i wszystkich powiatów, które tworzą 2 okręg wyborczy do poparcia Prawa i Sprawiedliwości. Mamy naprawdę dobry program dla południa Dolnego Śląska - powiedział Michał Dworczyk.

Jedynką na liście Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu jest Minister Michał Dworczyk - szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Kolejne miejsca zajmują: Ireneusz Zyska – Poseł na Sejm RP, Wojciech Murdzek – obecnie Poseł na Sejm RP, a wcześniej Prezydent Świdnicy, Maciej Badora – prawnik, obecnie Poseł na Sejm RP, wcześniej Prezes WSSE Invest-Park, Marcin Gwóźdź – wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Zuzanna Bielawska – była Burmistrz Piławy Górnej, Renata Surma – Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej, Beata Mucha – Radna Miasta Wałbrzycha, Jerzy Dec – Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Jarosław Węgłowski – Burmistrz Niemczy, Bogusław Szpytma – były Burmistrz Kłodzka, radny Kłodzka, Małgorzata Greiner – była wiceburmistrz Bielawy, Radna Powiatu Dzierżoniowskiego, Marek Tarnacki – były przewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego, Ewelina Szydłowska – Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Renata Wierzbicka – Radna Miasta Wałbrzycha i Grzegorz Grzegorzewicz – Burmistrz Jaworzyny Śląskiej.

Na liście do Senatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu obejmującym powiat wałbrzyski, świdnicki i Miasto Wałbrzych wystartuje Kamil Zieliński - były Wicewojewoda Dolnośląski, a obecnie wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park, a w okręgu obejmującym powiaty dzierżoniowski, kłodzki i ząbkowicki Aleksander Szwed - obecny Senator RP.

Szczegółowy program PiS będzie przedstawiony za około dwa tygodnie, natomiast Minister Michał Dworczyk podkreślał, że Prawo i Sprawiedliwość spełniło swoje obietnice wyborcze. Zwracał uwagę na program 500 Plus na każde dziecko, najniższe bezrobocie od ponad 20 lat, obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie płacy minimalnej, trzynastą emerytuję, zbilansowany budżet, obniżony CIT, wyprawki szkolne, emerytury dla mam 4 dzieci, zerowy podatek dla młodych, mały ZUS, Fundusz Dróg Samorządowych, wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej i darmowe leki w ramach programu Senior 75+.

Jeżeli chodzi o nasz region Minister Michał Dworczyk zwracał uwagę na inwestycje infrastrukturalne:

- To co dobrego wydarzyło się w mijającej kadencji to inwestycje infrastrukturalne. To obwodnica Wałbrzycha. Oczywiście to było wiele lat przygotowań i praca wielu osób, ale cieszę się, że parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości na ostatnim etapie - wtedy kiedy zapadała decyzja, żeby przeznaczyć te 300 milionów złotych dla Wałbrzycha mogli dołożyć swoją małą cegiełkę do tego projektu. Drugi wieli projekt infrastrukturalny - droga numer 8. Dzięki Premierowi Morawieckiemu przywrócono ją do kategorii "S". Ta droga będzie budowana jako ekspresowa z Wrocławia aż do Kłodzka.

Wśród ważnych punktów programu na kolejne lata Minister Dworczyk wymienił budowę drogi ekspresowej S8, rozpoczęcie prac nad drogą łączącą Wałbrzych z Wrocławiem i drogą S3, reaktywację zlikwidowanych linii kolejowych, dodatkowe fundusze na renowację zabytków, wsparcie sportu i infrastruktury sportowej, a także realizację programu retencji w Kotlinie Kłodzkiej.

Twoja reakcja na artykuł?

22
37%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
3%
Nudzi
1
2%
Smuci
8
13%
Złości
27
45%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (59) Dodaj komentarz

~Jaro 29-08-2019 9:29
A rabin był?
~Bre 29-08-2019 11:57
do: ~Jaro (9:29)
Nie zdążył bo był u ciebie na Barmicwie
~Zenek 29-08-2019 13:34
do: ~Bre (11:57)
To znaczy że był. Pozdrawiam PiS...
~Amon 30-08-2019 9:23
do: ~Zenek (13:34)
A ja na nich c...j kładę. Przez taki głąbów ten kraj wszedł na równię pochyłą. Ale to rozumie ta inteligentniejsza część społeczeństwa.
~gohciu 29-08-2019 9:35
A temat emerytur stażowych? Koza+, świnia+, 500+, 300+.... a ty człeku zap....laj do zgonu. Byle byś nie doczekał świadczenia !.
~Jaro 29-08-2019 10:42
do: ~gohciu (9:35)
Program PiS - miska ryżu + to jest wyznacznik Morawieckiego.
~uPOśledzony leming 29-08-2019 13:31
do: ~Jaro (10:42)
za PO wyznacznikiem były ośmiorniczki dla wybranych. Wtedy byłeś szczęśliwy.
~Jaro 29-08-2019 13:40
do: ~uPOśledzony leming (13:31)
Dorosnij i zacznij myśleć. Osmiorniczki i miska ryżu łączy tych bandytow w POPIS. Tych pasożytów należy wysłać najlepiej do wspólnej pracy w kamieniołomach.
~Urwał nać ! 29-08-2019 13:57
do: ~uPOśledzony leming (13:31)
Jakby lepiej. Ot zawiść ludzka. Wpieprzano ośmiorniczki, tak,że moje gały tego nie widziały. A teraz widzę, jeszcze pincet plus, bo mniej niż 18 l. ale na tyle dorosłe ,że pod moim wieżowcem od samego rana , te pincety plusy obalają, za MOJE ! EMERYCKIE! kolejny browar.Urwał nać !
~Henk 30-08-2019 8:54
do: ~gohciu (9:35)
To program PO oni z chęcią by wydluzyli wiek emerytalny do 75
~Hej PiS 29-08-2019 9:52
Co ci posłowie z PiSu zrobili dla regionu i miasta ? 🔚🔚🔚🔚 nie wybudowali fabryk. 🔚🔚🔚🔚 Nie dali dotacji na inwestycje na jakis basen, lodowisko, renowacje kamienic na Sobięcinie. 🔚🔚🔚🔚🔚🔚 za to dali Rydzykowi na muzeum i park. 🔚🔚🔚🔚🔚🔚 pan Dworczyk obiecał wojsko na Podgórzu na 400 ludzi - przedsiębiorcy skorzystali by. Budynek by nie niszczał. 🔚🔚🔚🔚 Na Słowackiego zamknęli Areszt, gdzie częś ludzi tam pracowała i teraz wyjechali z Wałbrzycha, zamiast zatrzymac ludzi. 🔚🔚🔚🔚 Wałbrzych utracił kiedyś przemysł po zamknięciu kopalń. Utracił też rolę miasta wojewódzkiego. Od tej pory ma jeszcze widoczne trudności, które trudności będą jeszcze odczuwalne długo. Zamknięcie Aresztu to dodatkowy cios dla Wałbrzycha. 🔚🔚🔚🔚🔚🔚 PiS nie stworzył dla Wałbrzycha żadnej pomocy, nie dał dotacji np. na basen, lodowisko, GDK, stadion, nie postawili fabryki, nie stworzyli tutaj zadnej instytucji. Żeby Wałbrzych chociaż coś miał. 🔚🔚🔚🔚🔚 Wałbrzych powinien mieć wsparcie rządowe, aby żyło się lepiej i łatwiej, żeby zmniejszyć trudności po utracie przemysłu i województwa, żeby ludzie widzieli że warto tu mieszkać. Powinna być pomoc dla prezydenta, niezależnie z jakiej parti jest. 🔚🔚🔚🔚 Ponieważ żaden prezydent sam sobie nie da rady, uporać się z trudnościami po utracie przemysłu i województwa.
~Bre 29-08-2019 11:59
do: ~Hej PiS (9:52)
Jaka tam pogoda w Książu? Nie za gorąco na górnych piętrach?
~Hej PiS 29-08-2019 15:39
do: ~Bre (11:59)
W Książu nie bywam, bo mnie nie stać na Książ, więc nie wiem jak tam jest, ostatni raz odwiedziło się Książ rok temu, ale tylko dziedziniec. Tyle z dobrobytu PiSowskiego i propagandy kłamczuchów.
~Hej PiS 29-08-2019 9:57
Areszt to też miejsca pracy, Areszt pełnił funkcję administracyjną, jeśli się to likwiduje w mieście takim jak Wałbrzych, w którym występują problemy ekonomiczno- społeczne z poprzednich lat, po utracie przemysłu i funkcji województwa, to się zadaje kolejny cios temu miastu. 🔚🔚🔚🔚🔚 🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚 Pozbawia się miasto miejsc pracy, pozbawia się miasto funkcji administracyjnej, przyczynia się do zapaści. 🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚 To niekorzystnie wpływa na miasto, na ludzi w nim mieszkających i prowadzących przedsiębiorstwa 🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚 Dla Aresztu lokali przedsiębiorcy dostarczali żywność, środki czystości, materiały biurowe ina tym zarabiali, z chwilą zamknięcia Aresztu, lokali przedsiębiorcy stracili możliwość zarobku, kto wie czy kogoś nie zwolnili. Rodziny osadzonych w Areszcie, też mieli łatwiej, a teraz muszą dojechać do innych miast, dzięki PiSowi, który dopuścił się likwidacji.
~HEJTER=ZERO 29-08-2019 13:33
do: ~Hej PiS (9:57)
Hejter i troll. Żałosny z ciebie ludzik. Może wałbrzyskie struktury PO zatrudnią cię w biurze propagandy:)
~eda 30-08-2019 10:28
do: ~Hej PiS (9:57)
Co Ty z tym aresztem? Areszt i areszt......Klawiszem tam byłeś i Cię zwolnili, czy o co chodzi? Piszesz, jakby ten areszt był najważniejszym miejscem w Wałbrzychu...
~Tak dla S-35 29-08-2019 10:49
S-35 na drodze Wałbrzych-Wrocław co kilka dni są poważne wypadki Świdnica zakorkowana, Gniechowice i sporo wisek trzeba pokonać tą niebezpieczną krajówką. Trzeba szybko wyvudowac eske. Prosta sprawa tereny płaskie nie powinno to kosztowac miliardy...
~Hej PiS 29-08-2019 10:56
Ludzie pracowali po 30 lat wychowywali np. 3 czy 2 dzieci - emerytury mają 900 zł na rękę. Przy tak rosnących cenach towarów i usług + chorobie, ludzi nie stać jest na utrzymanie się. Dlatego młodzi muszą pomagać rodzicom, dziadkom tylko z czego z 1800 zł wypłaty ? Wielu młodych wyjeżdża aby utrzymać siebie i rodziców lub dziadków.
~Amon 30-08-2019 9:21
do: ~Hej PiS (10:56)
Trzeba było się uczyć, a nie mieć żal do świata.
~Husky 37 29-08-2019 11:34
Dziękuje tej frakcji więcej Macierewiczów Pawłowskich Misiewiczów fascynatów lotnictwa i testów wytrzymałościowych limuzyn rządowych serdecznie dziękuję. Dodajmy fanatyków Rydzyka plus wrogość do wszystkich innych narodowości to obraz Pisu. Precz z Pis
~Antytroll 29-08-2019 12:01
Nie widzicie że Hej PiS czy jak go tam zwą powiela w każdym wątku te same tematy używając tych samych słów? Następne wcielenia trolla.
~olo 29-08-2019 12:27
Nauczcie się wreszcie głosować dla swojego dobra !!A nie co tam kto mówi jak wypada itp itd . Mi się obecnie żyje lepiej jest 500+,300+, wybór wieku emerytalnego, wybór wiek szkolnego 6 czy 7, praktycznie zerowe bezrobocie .Zerowy pit dla młodych zmniejszenie z 18 do 17 % dla pozostałych. Wzrost płac ( ja w porównaniu z 2015 a teraz podwyżka to 6,1 razy większa,dodatkowa emerytura Nie piszcie głupot o cenach ziemniaków ,pietruszki czy masła( dziś masło w bi1 po 3,5) a jak ktoś pracował 20 czy 30 lat niech ma do siebie zal ze niska emerytura nie do PIS ( ja pracuje juz 38 lat ) a będzie więcej wiec pójdę sobie na godną emeryturę w wieku 65 lat
~Urwał nać ! 29-08-2019 14:12
do: ~olo (12:27)
Nie wzywaj mnie do popełniania głupot. Z tym głosowaniem. Kiedy już z góry wiadomo,że wybory tak czy siak, wygra USRAEL. Jakby nie popatrzył.Powiadasz,że tobie się dobrze żyje, bo pincet plus i trzysta plus i pomoc społeczna itd. A za co to ? Nie za twoją pracę, tylko min. za MOJE podatki. Darmozjadzie. Czuj jak ci to masełko w gardłe okoniem staje. Bo nie za twoje. ZA NASZE !Stanowcze moje NIE dla takich jak ty i takich jak ONI / te ośmiorniczki/. Ciekawe jakby to było , gdyby było 3 proc.frekwencji wyborczej. Żadna frakcja nie powiedziałąby ,że rządzi z woli narodu... Nie bądżcie tacy głupi, nawołuję, nie sprawdzajcie ,że gó jest gó.... To już sprawdzono i udowodniono.
~Ze wsi jestem... 29-08-2019 16:17
do: ~olo (12:27)
Mieszkamy na wsi - z żoną i dzieckiem oraz z teściową, starowinką słabego zdrowia. Babcia pojechała do miasta, do szpitala, gdzie skierował ją lekarz na badania. Usłyszała, że oczywiście zrobią, ale kolejka jest prawie pół roku. Bo jest jakaś sieć szpitalna i tak ona działa. Ale można zrobić badania prywatnie, wtedy będą w ciągu kilku dni. To chyba sieć mafijna jest, tak to PiS służbę zdrowia przerobił! Córka skończyła właśnie 8 klasę - świadectwo z paskiem, najlepsze oceny w klasie. Ale do porządnego liceum do miasta się nie dostała, bo zabrakło miejsc. Będzie się uczyć w technikum... mechanicznym, bo akurat takie jest w powiecie i ją tam przyjęto. Reforma PiS zmarnowała jej życie, zamiast np. prawnikiem czy lekarzem, przyjdzie jej naprawiać traktory. Wyrównaliście szanse dziecku ze wsi... Jeszcze żona: pracuje w sądzie, jako protokolantka. Tyra od 7 rano często do 16, a gdy trzeba, to i dłużej, tyle ile rozprawy trwają. Zarabia do ręki mniej niż 2000, a ma już kilkanaście lat stażu. No i ja - nauczyciel w naszej wioskowej podstawówce. Ale nie jest źle - mam dużo korepetycji popołudniami, więc jak uczyć zaczynam rano, to kończę zwykle o 21, ale się budżet nam jakoś tam dopina, choć szału nie ma. Tylko już słyszę, że PiS już myśli korki opodatkować, może nawet kasę fiskalną nakażą instalować. Wtedy chyba przyjdzie mi jak ten k~olo całkiem rzucić robotę i przejść na społeczne pasożytnictwo, żyjąc za cudze? Bo na dzisiaj, to jeśli tylko spotkam kiedyś tego ~olo, to mu po prostu po pysku nakładę - za te podłe kłamstwa polityczne, które wypisuje, czym mnie obraża!
~Bicz_bozy 29-08-2019 16:26
do: ~Ze wsi jestem... (16:17)
Bingo kolego.
~Husky 37 29-08-2019 18:11
do: ~olo (12:27)
Gratuluję emerytury tylko pytanie jak jest 500+ 300+ i dziesiątki innych programów a większość w wieku produktywnym wyjechała za granice i nie inwestujemy w przemysł to nie sądzisz że skarbonka za chwilę będzie pusta i z emerytutki nici .
~Husky 37 29-08-2019 18:39
do: ~Bicz_bozy (16:26)
Gratuluję rodziny i ocen córki. Pocieszeniem że po technikum może łatwiej pójdzie na studia inżynierskie a takich fachowców Polska potrzebuje i tacy też są dobrze opłacani. Trudno się żyje w Polsce
~ 29-08-2019 22:23
do: ~Bicz_bozy (16:26)
Orpel uspokój się!!!😂
~Amon 30-08-2019 9:20
do: ~olo (12:27)
Łapówki bierzesz.
~a ja z miasta 30-08-2019 14:44
do: ~Ze wsi jestem... (16:17)
Widać, że jesteś ze wsi i to w dodatku zakompleksiony. Dziecko musi być prawnikiem lub lekarzem żeby było szczęśliwe ? Te idiotyczne stereotypy lemingów. Wybierz LO zamiast technikum itp. No ale czego oczekiwać od wiejskiego nauczyciel, którego żona poza tym pracuje w sądzie. Jesteście wręcz kwintesencją lemingozy.
~roś 29-08-2019 12:52
A księdza tym razem nie było?
~Grażyna 29-08-2019 13:06
Gdyby Prezydent Wałbrzycha był z PIS to pieniądze by tu szły. A tak to jakieś ochłapy tu dają.
~Olek 29-08-2019 13:42
do: ~Grażyna (13:06)
Jakby interesował ich na poważnie los miasta i mieszkańców to by przekierowali tu środki, ale oni wolą swoje partyjne gierki uprawiać
~kl 29-08-2019 13:16
Nawet cieszyć się muszą na komendę!- patrz zdjęcie.
~Buchalter 29-08-2019 13:31
Brawo PIS.
~Wałbrzyszanin 29-08-2019 13:40
Dojna zmiana w Teatrze w Szczawnie:):):):):)
~Katarzyna 29-08-2019 13:45
Ekipa cwaniaków i tyle. Populiści rozdają Polakom zebrane wcześniej pieniądze z podatków udając ojców opatrznościowych, a pod stołem układziki, spółeczki itd. Pan Kamil Zieliński po co poszedł na Prezesa do INVEST-PARKU na dwa miesiące przed kampanią - jeżeli startuje do senatu?. Kampanię robi po godzinach pracy czy jest tam zatrudniony tylko po to żeby kasa się zgadzała? tak się głośno zastanawiam i pytam?
użytkownik facebook 29-08-2019 15:24
Sam PIS tylko się reklamuje dlaczego?bo kazdy ma.ich dosyć i słusznie 😂
użytkownik facebook 29-08-2019 15:29
Nigdy więcej rządów PSL-PO-SLD !!!!!
~ktosiek 29-08-2019 15:36
A na zdjęciu nr 8 ciężarna czy już tak się upasła na brukselskim wikcie?
użytkownik facebook 29-08-2019 15:44
Ciekawi mnie skąd dostarczono tą "spontaniczną" publiczność ?
użytkownik facebook 29-08-2019 15:47
Artur Nowakowski Wałbrzycha
~Fiona 29-08-2019 15:58
Każdy ma wolny wybór głosując na odpowiednią partię, można hejtować tylko patrzeć realnie co mieliśmy przez 8 lat rządów poprzedniej koalicji, a teraz co ma powszechny zjadacz chleba. Nie trzeba być partyjnym tylko wystarcz patrzeć kto kogo dostrzega i szanuje jako obywatela naszej pięknej Ojczyzny. Pozdrawiam
~Hej PiS 29-08-2019 16:26
do: ~Fiona (15:58)
Emeryci ciężko pracowali po 30 lat, żeby miec emeryturę. Teraz dostają 950 zł emerytury i to jest niby dobrobyt ? jeszcze przy takich rosnących cenach towarów i usług ? 🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚 A praca 1700 zł na rękę tak ludzie zarabiają. Są tacy co zarobią 4 tys. ale pracują nocki, soboty i niedziele. 🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚🔚 Ilu ludzi wyjeżdża zagranicę, aby później pomagać biednym rodzicom czy dziadkom, bo nie mogą wyżyć z emerytury 950 zł.
~Henk 30-08-2019 8:56
do: ~Hej PiS (16:26)
Hej PO za waszych czasów Polacy pracowali za 1300 podwyżki cen towarów również były. Benzyna po 6.10. A świnie nie kwoczaly tak glosno
~Amon 30-08-2019 9:19
do: ~Fiona (15:58)
Jak się nie ma miedzi, to się w domu siedzi. Wspomaganie patologii ma się dobrze.
~antytroll 30-08-2019 14:36
do: ~Hej PiS (16:26)
Dlaczego trollu w każdym wątku piszesz to samo ? Zaraz napiszesz o areszcie. Czy naprawdę nie widzicie, że to PO wski troll na usługach . Do tego tylko kopiuj i wklej
~Bicz_bozy 29-08-2019 16:05
Czy pogłoski o tym, że pani europoseł zjadła wszystkim poczęstunek są prawdziwe?
~ 29-08-2019 22:25
do: ~Bicz_bozy (16:05)
Orpel weź już zaprzestań tego hejtu!!😁
~Emeryt 29-08-2019 19:07
A peło ma juz program wyborczy koryto +?
~Amon 30-08-2019 9:18
do: ~Emeryt (19:07)
Dostałeś 800, pewnie moje, bo zawiesiłem emeryturę i pracuję na takich nierobów jak ty.
~Jan Nowak 30-08-2019 8:18
Koleś ze zdjęcia nr 10 nie wie, jako postawę się przyjmuje podczas śpiewania hymnu ? Fuj !
~Amon 30-08-2019 9:16
Banda wichrzycieli w jednym miejscu. Rajfurzy z tyłu. Przeproście i Spier......cie.
~NoweMiasto 30-08-2019 22:24
Co dobrego Te pisiory zrobily dla mieszkancow walbrzycha ? NIC ! Obiecuja,picuja,klamia,szczuja ( afera u Ziobro) kradna( lotnik z rzeszowa)itd.Tylko ciemnota i zabobon na nich glosuje !Olac ich jak Trump !JBC PiS
~Olo 10-09-2019 10:42
Gonić psiarnie z Wałbrzycha

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group