Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 3726
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Konwencja samorządowa Inicjatywy Polska

Niedziela, 18 lutego 2018, 6:41
Aktualizacja: Czwartek, 22 lutego 2018, 15:20
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Konwencja samorządowa Inicjatywy Polska
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w sali należącej do Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" w Wałbrzychu odbyła się otwarta konwencja samorządowa Inicjatywy Polska.

Wśród zaproszonych na konwencję gości znaleźli się między innymi: Grzegorz Napieralski - Senator RP, Tomasz Lewandowski - wiceprezydent Poznania, Paulina Piechna- Więckiewicz - Radna Miasta st. Warszawy, Dariusz Joński - były Poseł na Sejm RP i Adam Ostaszewski - wiceprzewodniczący Sejmiku województwa zachodniopomorskiego, jeden z liderów IP.

Podczas konwencji przedstawiciele IP przedstawili najpierw swoje dotychczasowe działania lokalne a następnie swój program samorządowy dla Wałbrzycha, przygotowany w gronie ekspertów, zajmujących się edukacją, sportem, kulturą, polityką społeczną, ekologią, transportem i komunikacją, polityką mieszkaniową, polityką senioralną i zarządzaniem. Wśród ważnych spraw dla miasta nie zabrakło mowy o infrastrukturze, remoncie dróg lokalnych, większej aktywności miejskich radnych czy o konieczności poszerzenia granic administracyjnych Wałbrzycha. Zarówno przedstawiciele IP jak i przybyli goście jednoznacznie stwierdzili, że społeczeństwo nie może się w chwili obecnej obejść bez nowoczesnej, działającej razem lewicy. Jeżeli chodzi o samorządy, to Inicjatywa Polska opowiada się za utrzymaniem silnej pozycji samorządu i za dalszym jego umacnianiem, decentralizacją i poszerzeniem partycypacji społecznej w procesach decyzyjnych na wszystkich szczeblach władzy samorządowej.

Eksperci IP będą prowadzić spotkania otwarte w każdej dzielnicy Wałbrzycha. Podczas tych spotkań będą przedstawiać swój program wyborczy, swoje pomysły na rozwój miasta i na zarządzanie miastem. Ważnym punktem konwencji było oficjalne przekazanie stanowiska IP odnośnie startu w wyborach do Rady Miasta Wałbrzycha oraz informacja na temat stanowiska IP odnośnie kandydata na Prezydenta Miasta Wałbrzycha. Wśród kandydatów na stanowisko prezydenta miasta znaleźli się: Mateusz Rambacher, Małgorzata Beślerzewska, Marcin Sterenga i Krzysztof Adam Klimaszewski. Do Rady Miasta Wałbrzycha oprócz wyżej wymienionych osób startować będą między innymi: Radosław Białkowski, Danuta Magryś, Klaudia Kałmuczak, Piotr Janik, Robert Rozmuski i Michał Gnacy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group