Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 3187
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Kopalnia Folkloru" po raz drugi

Środa, 27 września 2017, 15:14
Aktualizacja: Czwartek, 28 września 2017, 7:45
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: "Kopalnia Folkloru" po raz drugi
Fot. Robert Bajek
Między 5 a 7 października odbędzie się impreza skierowana do wszystkich miłośników folkloru – II Wałbrzyski Festiwal Folklorystyczny "Kopalnia Folkloru".

Udział w Festiwalu, którego gospodarzem jest Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych", zapowiedziały nie tylko zespoły z Polski, ale również z Litwy i Ukrainy, chcące zaprezentować wywodzące się z folkloru tańce i piosenki. Podczas Festiwalu wystąpi 240 folkowych artystów. W ramach imprezy zaplanowano liczne konkursy, prezentacje, koncerty i folkową paradę.

- Różnorodność, wielowątkowość kulturowa i kulturalna Wałbrzycha jest wartością naszego miasta. Wałbrzych był miejscem takiego kulturalnego tygla, w którym trwa i go pielęgnuje. Najważniejsze jest to, że pielęgnuje go kolejne pokolenie. To że młodzi ludzie chcą tańczyć, chcą występować, chcą śpiewać, chcą być razem - jest wartością. Okazuje się, że pomimo wielu obciążeń które mamy coś takiego może w Wałbrzychu zaistnieć. Dlatego każda inicjatywa WOKu, każda inicjatywa środowiska kulturalnego Wałbrzycha, każda inicjatywa, która tą różnorodność, wielość, wielowarstwowość podkreśli, będzie miała wsparcie władz miasta i przede wszystkim mieszkańców. Wielokulturowość, wielowarstwowość, wielowątkowość kultury wałbrzyskiej jest wpisana w historię tego miasta - powiedział Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Już 5 października o godzinie 16.30 w Klubie Montownia na terenie Starej Kopalni odbędzie się I Konkurs Piosenki Folkowej „Zafolkowani”. Dzień później odbędą się dwa koncerty: o godzinie 16.00 w Parku Jordanowskim w Walimiu a o godzinie 18.00 w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. 7 października - ostatniego dnia Festiwalu odbędzie się Folkowa Parada Miejska, która wyruszy z Placu Magistrackiego o godzinie 10.00 i pokazy artystyczne w Amfiteatrze na Placu Teatralnym, o godzinie 14.00 odbędzie się koncert na Zamku Grodno a o godzinie 18.00 na terenie Starej Kopalni zaplanowano Koncert Galowy, połączony z występami laureatów I Konkursu Piosenki Folkowej, oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group