Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 2872
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kopernikalia 2017 za nami

Piątek, 27 października 2017, 14:59
Aktualizacja: 15:02
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Kopernikalia 2017 za nami
Fot. Robert Bajek
Zakończyły się trwające od 2 do 27 października Kopernikalia, zorganizowane w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu. Była to już piąta edycja tej kulturalno–edukacyjnej imprezy.

W ramach tegorocznych Kopernikaliów, które skierowane były zarówno do uczniów ZS nr 3 jak i do uczniów wałbrzyskich szkół podstawowych i dzieci z wałbrzyskich przedszkoli, zaplanowano wiele atrakcji, takich jak między innymi konkurs wiedzy o Koperniku dla uczniów klas II liceum, klasowy kolaż selfie z Kopernikiem dla uczniów ze wszystkich klas ZS nr 3, międzyszkolny konkurs plastyczny "Patrząc w kosmos", była też akcja plastyczna "Oko to za mało" dla klas gimnazjalnych i I klas licealnych ZS nr 3.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się "Noc z gwiazdami", czyli obserwacja nieba - zajęcia prowadzone w obserwatorium astronomicznym przy Prywatnym Gimnazjum i Liceum Sióstr Niepokalanek dla klas licealnych ZS nr 3. W ramach kopernikaliów 2017 odbyły się też projekcje filmów fabularnych i popularno-naukowych o tematyce astronomicznej, astro quiz i "Kosmiczne zabawy" - gry i zabawy dla dzieci z wałbrzyskich przedszkoli. Dzisiaj natomiast nastąpiło podsumowanie akcji, wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursów, oraz program artystyczny, związany oczywiście z astronomią.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group