Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 2853
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kosmiczne Planetarium w Centrum „WITOLD”

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Piątek, 23 stycznia 2015, 6:25
Aktualizacja: Sobota, 24 stycznia 2015, 15:02
Autor: opr.red./organizatorzy
Fot. organizatorzy
Kosmicznie rozpoczęły się ferie dzieciom w Boguszowie–Gorcach. W Centrum Kulturalno–Kongresowym „WITOLD” swój astronomiczny namiot rozbiło przenośne planetarium „Bajkonur”.

Chętnych do nauki astronomii poprzez zabawę nie brakowało. W dwóch pokazach zorganizowanych przez CK-K „WITOLD”, którego operatorem jest Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, udział wzięło ponad sześćdziesięcioro dzieci z Boguszowa-Gorc.

Pierwszy seans pt. „Dzieci Pana Astronoma” przygotowany został specjalnie z myślą o najmłodszych miłośnikach kosmicznych wędrówek, których razem z tytułowymi dziećmi Pana Astronoma — Teleskopką i Teleskopkiem — zabrano w podróż po niebie i Ziemi odsłaniając tajemnice Wszechświata. Nie zabrakło wesołych piosenek i recytacji zgrabnie wplecionych w pokaz gwiazdozbiorów oraz planet.

Nieco starsi uczestnicy kosmicznych ferii udział wzięli w pokazie pt. „Co tam tak świeci” i kiedy tylko wygodnie rozsiedli się pod kopułą planetarium nad ich głowami rozświetliły się setki gwiazd układających się w rozmaite konstelacje. Pokaz połączony był z komentarzem astronoma prowadzącego zajęcia, który w ciekawy i przystępny dla wszystkich sposób opowiadał o tajemnicach Wszechświata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group