Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4478
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jabłów: Koszmarna droga wreszcie jest łatana

Czwartek, 31 marca 2011, 18:40
Aktualizacja: 18:41
Autor: PAW
REGION, Jabłów: Koszmarna droga wreszcie jest łatana
Fot. PAW
Niedawno został ukończony remont drogi wojewódzkiej nr 376 we wsi Jabłów w gminie Stare Bogaczowice. Teraz wreszcie kierowcy doczekają się załatania dziur o wielkich rozmiarach na tej samej drodze w kierunku Szczawna–Zdroju.

Remont drogi wojewódzkiej nr 376 na odcinku ponad 2 kilometrów na obszarze wsi Jabłów w gminie Stare Bogaczowic trwał ponad rok.

Modernizacja drogi była wielkim utrapieniem dla kierowców podróżujących do Wałbrzycha. Większość osób z Kamiennej Góry, Czarnego Boru czy Boguszowa-Gorc właśnie drogą wojewódzką nr 376 podróżowało na zakupy do wałbrzyskich hipermarketów. Spora grupa ludzi dojeżdżała tędy również do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Remont rozpoczęty został jeszcze 2009 roku, a zakończony pod koniec 2010 roku.
- Droga przez Jabłów wreszcie wygląda tak jak powinna – uważa Wacław Malec, kierowca z Boguszowa-Gorc.

Nie sposób nie przyznać mu racji. W Jabłowie trwają jeszcze kosmetyczne prace przy budowie zatoczek autobusowych. Jadąc od strony Kamiennej Góry kierowcy mogą czuć komfort. Ale tylko przez 2200 metrów. Później zaczyna się droga przez mękę.
- Pojechałam kilka razy tą drogą do pracy, bo po prostu mam bliżej, ale uznałam, że nie ma sensu jeździć po takich dziurach – uważa Joanna Swoboda.

Za Jabłowem droga wygląda jak szwajcarski ser. Jest pełna nierówności i dziur. Doszło do tego, że kierowcy zwalniają tutaj niemal do 10 km/h, by uniknąć dziur i ewentualnej awarii samochodu.

Mamy jednak dla kierowców dobrą wiadomość. Dziś na drodze wojewódzkiej nr 376 za wsią Jabłów rozpoczęło się wielkie łatanie drogowych kraterów. Miejmy nadzieję, że drogowcom wystarczy sił i zapału na załatanie wszystkich dziur na niezwykle ruchliwej drodze.

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group