Kłodzko: Koszykarze Górnika pokonali Nysę Kłodzko

Środa, 15 września 2010, 13:36
Aktualizacja: Czwartek, 16 września 2010, 13:31
Koszykarze Górnika już za nieco ponad tydzień rozpoczną zmagania w I lidze
W kolejnym meczu sparingowym koszykarze wałbrzyskiego Górnika, przygotowujący się do inauguracji sezonu, wygrali w Kłodzku z Nysą 86–78.

Spotkanie było bardzo wyrównane przez pierwsze 20 minut. Niżej notowani koszykarze z Kłodzka chcieli za wszelką cenę pokazać, że nie są słabszym zespołem od Górnika.

Pierwszą kwartę punktem wygrali wałbrzyszanie, a w drugiej kwarcie nadal toczyła się zażarta walka. Podopieczni Arkadiusza Chlebdy chyba nie spodziewali się, że zespół z Kłodzka będzie stawiał tak zacięty opór. Do przerwy gospodarze prowadzili różnicą jednego punktu 44-43.

W drugiej połowie zobaczyliśmy już dojrzalszą postawę wałbrzyszan. Pod koszami królowali Ustarbowski i Sterenga i to głównie dzięki ich skuteczności trzecia kwarta należała zdecydowanie do Górnika. W tym okresie gra biało-niebieskich wyglądała najlepiej zarówno w ataku jak i obronie. Ostatnia kwarta to spokojna gra wałbrzyszan.

W meczu w Kłodzku z powodu drobnych dolegliwości zdrowotnych nie wystąpił Jakub Kietliński.

Doral Nysa Kłodzko – Górnik Wałbrzych 78-86 (20-21, 24-22, 11-24, 23-19)

Górnik: Ustarbowski 28, Sterenga 20, Jakóbczyk 14, Józefowicz 8, Stochmiałek 8, Nitsche 3, Ratajczak 3, Pieloch 2, Wróbel 0