Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 4401
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kradł, a czasem bił

Wtorek, 29 marca 2022, 9:26
Autor: red
Wałbrzych: Kradł, a czasem bił
Fot. KMP Wałbrzych
Najpierw dokonał kradzieży w jednym ze sklepów w Wałbrzychu, a następnie zaatakował pracownicę ochrony obiektu, która zareagowała na popełniony przez mężczyznę czyn.

Do kradzieży rozbójniczej doszło 23 marca około godziny 16:30 w jednym ze sklepów w dzielnicy Piaskowa Góra. Mężczyzna będąc na terenie placówki handlowej spakował do torby m.in. podkoszulkę oraz trzy dziecięce lalki o wartości ponad 200 złotych, co zauważyła pracownica ochrony, która zareagowała na popełniony przez mężczyznę czyn. Złodziej nie chciał jednak odpuścić i najpierw siłowo zaatakował pokrzywdzoną, uderzając ją również w twarz, by ostatecznie uciec ze sklepu.

Zaalarmowani o zdarzeniu dzielnicowi pierwszego komisariatu zaraz po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie, kto stoi za sprawą kradzieży rozbójniczej. Dzięki realizacji zebranych informacji funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanego. Okazał nim się 19-letni wałbrzyszanin. Był kompletnie pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci drugiego komisariatu mając na swoim terenie w tym samym dniu podobne tego typu zdarzenie, po dokonaniu analizy zebranego materiału dowodowego, udowodnili nastolatkowi, że kradzieży różnego rodzaju zabawek o wartości ponad tysiąca złotych dokonał również w jednym ze sklepów w znajdującej się na Sobięcinie w galerii handlowej.

Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do obu przestępstw. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 10. O jego losie zadecyduje sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
11%
Hahaha
1
11%
Nudzi
1
11%
Smuci
3
33%
Złości
3
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group