Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4898
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kradł radioodtwarzacze

Sobota, 14 grudnia 2013, 6:25
Aktualizacja: 7:42
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Kradł radioodtwarzacze
Fot. red.
18–letni mieszkaniec Siedlec włamywał się do samochodów na terenie Wałbrzycha i kradł z nich radioodtwarzacze. Był utrapieniem właścicieli pojazdów. W miniony czwartek został zatrzymany. Młody mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Od jakiegoś czasu policjanci z Komisariatu Policji V w Wałbrzychu otrzymywali zgłoszenia o włamaniach do samochodów, skąd ginęły radioodtwarzacze. Sprawą zajęła się grupa policjantów z pionu kryminalnego.

Sprawcą okazał się 18-letni mieszkaniec Siedlec. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy i doprowadzony do jednostki policji, gdzie przeprowadzono z nim eksperyment procesowy. Podczas tych czynności podejrzany wskazał miejsca, w których dokonywał włamań do aut. Oprócz zniszczeń jakie po sobie pozostawiał, kradł samochodowe radioodtwarzacze. Następnie sprzedawał je napotkanym osobom za symboliczną kwotę. W ten sposób za zarobione pieniądze kupował narkotyki.

18-latek przyznał się do 14 włamań. Trwają czynności w tej sprawie. Śledczy ustalają okoliczności zajść. Sporządzona dokumentacja trafi do sądu, który zdecyduje o konsekwencjach prawnych wobec włamywacza. Za tego typu przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group