Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 6300
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kradli prąd

Piątek, 3 stycznia 2020, 11:43
Aktualizacja: Sobota, 4 stycznia 2020, 9:57
Autor: red
Wałbrzych: Kradli prąd
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci, tylko wczoraj, zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży prądu troje mieszkańców naszego miasta. Przypominamy, że nielegalne podłączenie się do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Wczoraj wałbrzyscy policjanci weryfikując otrzymane informacje trafili do trzech mieszkań na terenie Wałbrzycha, gdzie ujawnili nielegalnie przyłącza do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. Tym „sprytnym” sposobem troje zatrzymanych doprowadziło prąd do swoich mieszkań. Do zlikwidowania nielegalnych przyłączy zostali wezwani pracownicy firm dostarczających energię, którzy dokonali również stosownych pomiarów.

Przypominamy, że kradzież prądu, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawcy będą musieli uregulować także naliczoną przez dostawcę opłata za nielegalny pobór, którego wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Nielegalne przyłącza to również zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

Twoja reakcja na artykuł?

14
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
8%
Nudzi
2
8%
Smuci
2
8%
Złości
5
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group