Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 2451
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kradli torebki na „wyrwę”

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 19 stycznia 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:14
Autor: opr.red.
Fot. red.
Dzięki współpracy funkcjonariuszy z Komisariatu I i II oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymano dwóch sprawców rozbojów dokonywanych na terenie miasta. Mężczyźni atakowali samotne kobiety i kradli torebki.

14 stycznia około godz. 7.15 dwóch mężczyzn zaatakowało idącą ulicą Broniewskiego 54-letnią kobietę. Jeden z mężczyzn przewrócił pokrzywdzoną na ziemię, drugi wyrwał jej torebkę. Kobieta utraciła dokumenty, karty bankomatowe oraz 210 złotych, jednak na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Policjanci z Komisariatu I Policji w Wałbrzychu na podstawie rysopisu przedstawionego przez pokrzywdzoną, jako jednego ze sprawców rozboju wytypowali 21-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Dzięki współpracy z Komisariatem II oraz Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji zatrzymano również drugiego ze sprawców, którym okazał się 15-letni chłopak. W czasie przeszukania przeprowadzonego w mieszkaniu 21-latka znaleziono dokumenty i karty bankomatowe pochodzące z tego rozboju.

Z ustaleń śledczych wynikało, że obaj mężczyźni na swoim bandyckim koncie mogą mieć dużo więcej. Przeprowadzone czynności i zebrany materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie obu mężczyznom 8 zarzutów rozbojów dokonanych na terenie Wałbrzycha.
15-latek ze swojego zachowania tłumaczył się będzie przed sądem rodzinnym. 21-latek stanął przed obliczem prokuratora. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ŹRÓDŁO: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group