Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 5605
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kradną co popadnie

Sobota, 15 października 2022, 8:02
Autor: red
Wałbrzych: Kradną co popadnie
Fot. KMP Wałbrzych
Dzięki szybkim działaniom wałbrzyskich policjantów i pracowników ochrony sklepu zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 36 i 35 lat podejrzewanych o kradzieże.

Do pierwszego zatrzymania sprawcy kradzieży sklepowej doszło w środę przed godziną 16:00. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymali informację o będącym na terenie jednego z obiektów handlowych złodzieju i szybko udali się na miejsce zdarzenia. Okazało się, że 36-letni wałbrzyszanin zabrał sklepu znajdującego się przy ul. Kusocińskiego w Wałbrzychu dwie butelki alkoholu o łącznej wartości 1518 złotych i nie zamierzał za nie zapłacić. Przy próbie wyjścia z obiektu handlowego został ujęty przez pracowników ochrony, a następnie zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do komisariatu. Podczas czynności procesowych mężczyzna przyznał się do winy. Nieuszkodzony towar wrócił natomiast na półki sklepowe. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Świdnicy w celach procesowych do innego postępowania karnego prowadzonego na terenie tego powiatu.

W tym samym dniu po godzinie 17:00 został zatrzymany drugi ze złodziei. Tym razem policjanci z ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o kradzieży piły spalinowej w jednym ze sklepów w dzielnicy Sobięcin. Funkcjonariusze natychmiast ustalili dokładny rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. W wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 35-letniego mieszańca naszego miasta w miejscu zamieszkania przy ul. Batorego w Wałbrzychu, a w jego piwnicy ujawnili skradziony sprzęt, który wrócił na sklepową półkę.

Za dokonanie kradzieży obu złodziejom grozi teraz kara do 5 lat więzienia. O ich losie zadecyduje sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

1
9%
Cieszy
1
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
9%
Smuci
3
27%
Złości
5
45%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group