Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6190
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Kradzieże na placu budowy. Czyli o jednym z największych problemów, jaki może wystąpić

Sobota, 7 maja 2022, 6:38
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Kradzieże na placu budowy. Czyli o jednym z największych problemów, jaki może wystąpić
Fot. użyczone
Plac budowy najczęściej jest miejscem zamkniętym – ogrodzony siatką czy specjalnym ogrodzeniem, które chroni przed wzrokiem ciekawskich osób z zewnątrz. Jednak, niestety, potencjalni złodzieje zazwyczaj kierują się zasadą „dla chcącego nic trudnego”, co doprowadza do licznych wtargnięć na rozmaite budowy i kradzież elementów. Częstym łupem jest materiał, ale również pozostawione bez opieki sprzęty budowlane. Jak radzić sobie z nieproszonymi gośćmi? Istotą bezpieczeństwa jest odpowiednia ochrona mienia.

Złodziejom podziękujemy. Sposoby zapobiegania kradzieżom w miejscu pracy

Najpopularniejszym sposobem, który sprawdza się na wielkich budowach, jest zatrudnienie profesjonalnej firmy ochroniarskiej. Całodobowa ochrona z pewnością zapewnia spokój przedsiębiorcom i pracownikom, którzy mają pewność, że podczas ich nieobecności nic nie zostanie zabrane czy zniszczone przez wandali. Niestety, nie każda firma budowlana realizuje ogromne projekty, współpracując dodatkowo z firmą zapewniającą ochronę – nie zmienia to faktu, że mniejsze place budowy również potrzebują zabezpieczeń przed włamaniem i kradzieżom. Na szczęście obecnie mamy do czynienia z firmami, które rozumieją potrzeby zarówno większych, jak i mniejszych przedsiębiorstw. Dzięki czemu sposobów na złodziei jest coraz więcej i zmniejsza się ryzyko, że cokolwiek wpadnie w niepowołane ręce. Ludzie montują systemy antywłamaniowe, kamery czy dodatkowe kłódki na drzwiach lub bramach. Będąc w temacie zabezpieczeń miejsca budowy, warto zwrócić uwagę na sprzęt, który często jest pozostawiany na placu. Tu również pojawiło się rozwiązanie.

Skarby ukryte w skrzyni. Jak skutecznie uniemożliwić kradzież sprzętu

Sprzęt budowlany często jest wart sporą ilość pieniędzy – nic dziwnego, ze względu na fakt, jak ogromną rolę pełni podczas wykonywania jakichkolwiek prac remontowych. Ze względu na swoją wartość, często pada on łupem złodziejaszków, którzy chcą wzbogacić się cudzym kosztem. Producenci budowlani coraz częściej zwracają uwagę na ten istotny problem, projektując rozmaite zabezpieczenia budowlane, które czynią transport i przechowywanie wartościowych przedmiotów o wiele bezpieczniejszym. Jednym z takich producentów jest STRUMIN, prezentujący na swojej stronie szeroką ofertę tego typu przedmiotów. Firmę znajdziesz pod linkiem: https://strumin.pl/. Jednym z obecnie najpopularniejszych zabezpieczeń dla sprzętu jest tzw. solid box. Solid box to skrzynia budowlana, której przeznaczeniem jest zapobieganie kradzieżom i ochrona sprzętu budowlanego w transporcie. Ze względu na swoją antywłamaniową konstrukcję, na którą składa się szereg zabezpieczeń takich jak między innymi system wielopunktowego blokowania czy ukryty zamek, tego typu skrzynia idealnie spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
1
20%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group