Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 5047
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Krajobraz po nawałnicy

Piątek, 22 października 2021, 8:33
Aktualizacja: 9:43
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Krajobraz po nawałnicy
Fot. OSP Czarny Bór, OSP Gorce, OSP Jaczków, OSP Boguszów, OSP Mieroszów, OSP Głuszyca Górna, OSP Stare Bogaczowice
Wczoraj na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego szalała wichura, która wyrządziła sporo strat.

O godzinie 15:29 strażacy z OSP Gorce zostali zadysponowani do drzewa powalonego na garaż przy ulicy Kościuszki. Po dojeździe na miejsce usunęli konar z garażu i wrócili do bazy.

- Wczorajsze interwencje były skutkiem silnego wiatru. Usuwaliśmy powalone drzewa, konary zwisające nad drogami, urwane przewody telekomunikacyjne i pomogliśmy zabezpieczyć blaszany garaż który porwał wiatr - relacjonują druhowie z OSP Jaczków.

Strażacy z OSP Boguszów uczestniczyli w akcji usunięcia uszkodzonej iglicy z wieży ratusza. Na miejscu działały trzy zastępy (GBA Mercedes Atego, GLBA VW Crafter i SKw Star) oraz SH-42 (drabina) z JRG-2 Wałbrzych. Za pośrednictwem Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego na miejsce został także sprowadzony dźwig.

- Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w centrum. Niestety, na naszej remizie został zerwany dach, także złamana została iglica wieży ratusza. Powalonych zostało wiele drzew - mówią druhowie z Boguszowa.

Wczorajszy dzień był pracowitym dniem dla strażaków z Czarnego Boru. Pierwsze działania rozpoczęli o 12.00 godzinie, brali udział między innymi przy powalonych drzewach na jezdni, zerwanych liniach energetycznych, a także przy zerwanym poszyciu dachowym w domku jednorodzinnym. Do bazy powrócili przed godziną 22.00.

- Dwa nasze zastępy brały udział w wielu zdarzeniach. Wszystkie z nich były spowodowane silnie wiejącym wiatrem. Zgłoszenia dotyczyły głównie powalonych drzew. O wielkim szczęściu może mówić kierowca samochodu osobowego, który przejeżdżał przez Kowalową. Dwa wielkie drzewa spadły tuż przed pojazdem, lekko go tylko uszkadzając. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał - relacjonują strażacy z OSP Mieroszów.

Akcje OSP Głuszyca Górna: powalone drzewo - Ustronie, Łomnica, zerwany dach - Warszawska, Jedlina-Zdrój, zerwany dach - Rybnica Leśna, powalone drzewa - Sierpnica, powalone drzewo - Wiejska, Grzmiąca.

Strażacy z Wałbrzycha interweniowali na Piaskowej Górze, gdzie wiatr przewrócił drzewo na budynek hospicjum. Nikt nie ucierpiał.

Wyjazdy OSP Stare Bogaczowice: konar drzewa na jezdni - droga Cieszów-Świebodzice, drzewo na jezdni - Stare Bogaczowice, ul. Główna, drzewo na jezdni - droga Gostków-Jaczków, drzewo na jezdni - Cieszów, drzewo na jezdni w kierunku Dobromierza

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
25%
Smuci
0
0%
Złości
7
58%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group