Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3858
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaroszówka: Krajowe zawody WKKW

Niedziela, 19 września 2010, 14:24
Aktualizacja: 14:25
Autor: red
Jaroszówka: Krajowe zawody WKKW
Tola Armańska
Fot. użyczone
W Jaroszówce koło Chojnowa odbyły się Zawody Krajowe WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego).

WKKW to jeden z najbardziej widowiskowych sportów konnych, który należy do dyscyplin olimpijskich. Zawody te są wszechstronnym sprawdzianem konia i jeźdźca w trzech próbach.

Próba ujeżdżania, która rozgrywana jest zgodnie z zasadami konkursu obowiązującego w danej klasie, polega na wykonaniu odpowiednich figur na ograniczonym terenie o wymiarach 20 x 60 m. Ocenia się precyzję i elegancję wykonania figury, posłuszeństwo konia, jego sposób poruszania się w stępie, kłusie i galopie, a także dosiad jeźdźca.

Konkurs skoków rozgrywany jest na parkurze. Przeszkody zbudowane są z drewnianych elementów i nawet lekkie potrącenie drąga przez konia powoduje zrzutkę, a w konsekwencji punkty karne.

Wreszcie cross (próba terenowa) rozgrywany jest w urozmaiconym terenie z przeszkodami stałymi.

W imprezie, która odbyła się w Jaroszówce, świetnie spisała się 12-letnia Tola Armańska. Tegoroczna absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych, obecnie uczennica pierwszej klasy Gimnazjum nr 9 w Zespole Szkół Integracyjnych w Wałbrzychu, zajęła 2. miejsce w klasie konkursu CNC LL. Tola jest zawodniczką LKS Stragona Strzegom i trenuje pod okiem Katarzyny i Marcina Konarskich. Sukces odniosła na koniu Czantor. 1. miejsce zdobyła zawodniczka Czech Gabriela Slavikova (koń Ulma , klub JK Jungvirt), a 3. miejsce przypadło w udziale Klaudii Smazie (koń Korsyka klub JKS Jaroszówka).

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group