Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3759
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krasnal wciąż czeka na nowy dom

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 9 czerwca 2017, 6:36
Autor: red
Fot. użyczone
Maleńka istota pełna tęsknoty, żalu i rozgoryczenia. Istota zazdrosna o człowieka – tak bardzo chciałby mieć kogoś dla siebie, że nie w smak mu konkurencja w mizianiu.

Jednego dnia byliśmy na spacerze z Krasnalem, w kolejnym tygodniu więcej czasu poświęciliśmy rudej istocie z boksu obok. Krasnal wyraźnie nie mógł tego znieść - "płakał" wniebogłosy, skomlał, szczekał, patrzył z ogromnym wyrzutem, jakby krzycząc, że też zasługuje na to, żeby go pokochać, zająć się nim, że też tu jest, jakby dzięki temu jednemu spacerowi poczuł się "nasz". Czasem chciałoby się rozdwoić, gdyż niemożliwym jest zajmowanie się wszystkimi tymi biedami na raz...

Krasnal wydaje się być przerośniętym chihuahua. Może kolejny psiak "na promocji" z pseudo hodowli. Wydaje się, że trochę nie wyszło... miał być rasowy, ale nie był. Teraz jest bezdomny, siwy pyszczek w naszych oczach dodaje mu tylko uroku, jednak życie pokazuje, że nie ułatwia adopcji. Stary pies? Po co komu? Weterynarz schroniskowy ocenił wiek Krasnala na około 6 lat. Może ma więcej, może ten pycho to tylko taka uroda. Psiak zmieści się dosłownie na każdych kolanach, zajmie tyle miejsca, co nic. Potrzebuje jedynie kogoś, kto go pokocha, będzie chciał tylko jego.

Krasnal ładnie chodzi na smyczy, ma sporo energii i sporo werwy, zdarza mu się zaczepić innego psa na spacerze, ale nie jest to regułą, pięknie "żebrze" o smaczki i doskonale wie, co sygnalizuje szum otwieranej torebki. Krasnal został raz adoptowany, ale nie dano mu szansy, został oddany natychmiast po tym, jak załatwił się na dywan. Ręce opadają, a psie serce kruszeje coraz bardziej. Kara była cudownie adekwatna dla zestresowanego psiaka, właśnie wyrwanego z boksu...

Kontakt: 793850080.

Kontakt ze schroniskiem pod nr telefonu: 74 842 42 23.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~A-b 9-06-2017 16:56
Ja adoptowałam starszego psa i jestem zadowolona! Po co ludziom po 50 roku życia młody pies. Chodzić na spacery, biegać, bawić się, leżeć na kanapie i chodzić na spacer do lasu można z 7-10 letnim lub starszym psem. Zastanówcie się czy nie mam racji :)
~ 10-06-2017 16:17
Zdecydowanie tak. Warto adoptować starsze pieski.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group