Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 3075
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Krecik w urzędzie

Sobota, 17 lutego 2018, 6:39
Autor: red
REGION, Walim: Krecik w urzędzie
Fot. UG Walim
Najmłodsi mieszkańcy Gminy Walim wraz jednym z symboli Czech, który “wychował” wiele pokoleń – maskotką Krecika, złożyli wizytę wójtowi Adamowi Hausmanowi.

Wszystko to odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego “Krecik poznaje Polskę”, do którego oddziały przedszkolne w Walimiu zakwalifikowały się jako jedne z dwóch placówek w województwie!

Krecik, z inicjatywy Miejskiego Przedszkola nr 13 im. Krecika w Częstochowie, od kilku miesięcy wędruje po kraju. Przejechał już około 4 tysięcy kilometrów i niedawno zawitał do Krainy sowiogórskich tajemnic. Dzieci z gminy wyczekiwały zapowiadanego gościa z zaciekawieniem i zainteresowaniem.

– Przedszkolaki wiedziały, że przyjedzie gość z daleka, ale nie miały pojęcia o co chodzi. Krecik bardzo się im spodobał, wiele dzieci już znało czeską postać animowaną, a teraz razem z nim poznają jego historię oraz historię i ważne miejsca Gminy Walim – opowiada Katarzyna Młot, wychowawca.

Maskotka odwiedziła już Urząd Gminy, w którym najmłodszych przywitał, oprowadził i o którym opowiedział wójt Adam Hausman, Publiczną Szkołę Podstawową im. Noblistów Polskich, a w najbliższych dniach wraz z dziećmi pojedzie na Wielką Sowę, do Rzeczki na stok, do Walimskich Sztolni, czy do Zagórza Śląskiego.

– Dzieci przygotują rysunki z Krecikiem oraz pamiątki, które następnie zostaną przesłane do przedszkola w Częstochowie. Docelowo tam zostanie zorganizowana wystawa z zebranych z całego kraju przedmiotów – przybliża Katarzyna Młot.

Akcję “Krecik poznaje Polskę” w Walimiu nadzorują panie Katarzyna Młot i Sylwia Walkowiak.

Bieżące efekty projektu, który odbywa się przy okazji 60. urodzin Krecika w Polsce, można śledzić na portalu społecznościowym Facebook: Krecik poznaje Polskę – Ogólnopolski projekt edukacyjny

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group