Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4204
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jedlina - Zdrój: Królikowski zaśpiewa Niemena

Czwartek, 29 września 2011, 6:01
Aktualizacja: 6:02
Autor: Sven
Jedlina - Zdrój: Królikowski zaśpiewa Niemena
Fot. organizatorzy
Mówi się o nim: „Najwierniejszy wykonawca utworów Czesława Niemena”. Kto był na jego występie zapewne te słowa potwierdzi.

Kto jeszcze nie słyszał Jarosława Królikowskiego śpiewającego utwory Czesława Niemena będzie mógł nadrobić ten brak już w najbliższą sobotę w pałacu Jedlinka w Jedlinie – Zdroju.

W sobotę, 1 października, o godzinie 19:30 rozpocznie się koncert Jarosława Królikowskiego pt. „Niezapomniane piosenki Czesława Niemena”.

W 2008 roku Jarosław Królikowski wystąpił w Wałbrzychu. W jednym z wywiadów powiedział wówczas między innymi:

„Jestem pod wielkim wrażeniem. Organizacja tego koncertu była wspaniała. Występ po DVD „Bema Rapsod Żałobny” Cz. Niemena stwarzał bardzo nerwową atmosferę, wzrosło moje napięcie. Po przedstawieniu mnie jako wykonawcy bałem się, czy to nie jest wariactwo wychodzić zaraz po tym nagraniu. Pomyślałem, że moje wykonawstwo utworów w porównaniu do Niemena może nie być korzystne, lecz trudno… Zacząłem odśpiewywać swoje „Epitafium do Niemena” i poczułem wówczas lekkie poruszenie wśród widowni, ponieważ nie byli pewni, czy to na pewno ja śpiewam, czy też Czesław Niemen. Wykonałem następny swój utwór „Pytam” do tekstu Zbigniewa Kresowatego w aranżacji Mietka Jureckiego oraz następne utwory Czesława Niemena - i wtedy jakby wsłuchujący się uwierzyli, że to jestem ja, ten zwany „Najwierniejszym wykonawcą utworów Czesława Niemena”. (http://impresjeee.blox.pl/2008/04/Z-Niemenowym-glosem-Jaroslaw-Krolikowski.html)

Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group