Poniedziałek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 1867
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Kronika kryminalnych wydarzeń

Czwartek, 7 października 2010, 7:49
Aktualizacja: 7:50
Autor: red
Policjanci z powiatu wałbrzyskiego odnotowali w ostatnich dniach kilka wypadków drogowych, kradzieże oraz tradycyjne zatrzymali pijanych kierowców.

W Wałbrzychu przy ulicy 11 Listopada funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież kabla energetycznego o wartości 1000 złotych. Skradzione przedmioty odzyskano w całości. W Jedlinie-Zdroju przy ulicy Kłodzkiej w ręce stróżów prawa wpadł 25-latek, który posiadał przy sobie telefon komórkowy pochodzący z przestępstwa. Podobna historia miała miejsce przy ulicy Niepodległości w Wałbrzychu, gdzie funkcjonariusze zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie również telefon komórkowy pochodzący z przestępstwa.

Tradycyjnie policjanci musieli uporać się z plagą pijanych kierowców. Przy ulicy Wrocławskiej na gorącym uczynku wpadł 28-letni mężczyzna, który będąc w stanie nietrzeźwości (2,30‰ alkoholu w organizmie) kierował rowerem. Nietrzeźwy kierowca samochodu osobowego spowodował kolizję przy ulicy Sikorskiego. 23-latek, bo o nim mowa, znajdował się pod wpływem alkoholu - 1,19‰, a mimo to kierował samochodem osobowym. Mężczyzna nagle stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w metalową barierkę rozdzielającą pasy ruchu. Okazało się, że kierowca nie miał uprawnień do kierowania. Przy ulicy Baczyńskiego policjanci z drogówki zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który będąc w stanie nietrzeźwości (2,54‰ alkoholu w organizmie) kierował samochodem osobowym.

Niestety, na drogach powiatu wałbrzyskiego doszło również do kilku wypadków. W Wałbrzychu przy ulicy 1 Maja 76-letni mężczyzna wszedł na jezdnię bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód osobowy marki Volkswagen Golf. W wyniku zderzenia, pieszy doznał wstrząśnienia mózgu. Został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał na leczeniu. Tymczasem przy ulicy Kolejowej 19-letni mężczyzna kierujący samochodem dostawczym Ford Transit nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z samochodem osobowym Volkswagen Golf kierowany przez 43-letnią kobietę. Obrażenia w postaci urazu głowy i kręgosłupa doznał jedynie 15-letni pasażer Volkswagena. Wypadek samochodowy miał również miejsce w Walimiu przy ulicy 3 Maja. Tam 10-letni chłopiec wioząc na rowerze 11-letniego kolegę, potrącił idącą prawą stroną jezdni 58-letnią kobietę, która upadła. W wyniku upadku, piesza doznała ogólnych potłuczeń i po udzieleniu pomocy medycznej została zwolniona.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group