Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4941
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Krytykują "Polski Ład"

Wtorek, 18 maja 2021, 9:42
Aktualizacja: 10:20
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Krytykują "Polski Ład"
Fot. red
– Nie mamy wątpliwości, że program "Polski Ład – Nowa Nadzieja" burzy podstawy funkcjonowania państwa polskiego, od ponad 30 lat stojącego stabilnym samorządem. Mechanizmy finansowe w nim zawarte zrujnują finanse samorządów, dramatycznie obniżając wpływy budżetowe – mówi o nowych rządowych pomysłach prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
- Zmiany finansowe oznaczają dla mieszkańców podwyższenie opłat za odpady, podwyżki za transport publiczny, gorsze warunki w szkołach i przedszkolach. Wzrosną ceny energii, ceny za wodę. Nie zaproponowano w tym projekcie żadnych dużych zmian ekologicznych i klimatycznych. Proponowaliśmy, by rząd dopłacał do wymiany źródeł ciepła i dalej o tym nic nie słyszymy. Mówi się o zmianach w służbie zdrowia. Słyszymy to od kilku lat, a od lat maleje liczba zespołów wyjazdowych w każdym powiecie. Nasze wnioski, wnioski samorządów nie są brane pod uwagę. Jesteśmy gotowi do konsultacji i współpracy na partnerskich warunkach. Niestety "Polski Ład" o tym nie mówi - komentuje projekt rządu prezydent Wałbrzycha.

Na załączonym zdjęciu prezentujemy treść pisma Zarządu Stowarzyszenia Dolny Śląsk Wspólna Sprawa na temat projektu "Polskiego Ładu".

Twoja reakcja na artykuł?

9
60%
Cieszy
1
7%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
3
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group