Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4046
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Krzesimir Dębski w Teatrze Zdrojowym

Czwartek, 16 listopada 2017, 6:43
Aktualizacja: 8:51
Autor: Robert Bajek
REGION, Szczawno-Zdrój: Krzesimir Dębski w Teatrze Zdrojowym
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie–Zdroju odbyło się spotkanie z Krzesimirem Dębskim, oraz koncert w wykonaniu Anny Jurksztowicz i Krzesimira Dębskiego.

Urodzony w 1953 roku w Wałbrzychu Krzesimir Dębski - kompozytor, skrzypek, aranżer, dyrygent, lider zespołu String Connection, z którym koncertował w większości krajów europejskich a także w Kanadzie i USA, studiował kompozycję i dyrygenturę w poznańskiej Akademii Muzycznej. Jest autorem wielu utworów orkiestrowych, solowych i wokalno-instrumentalnych. Pisze również muzykę teatralną, baletową, piosenki oraz muzykę filmową. Bardzo często koncertuje ze swoją żoną - wokalistką - Anną Jurksztowicz. jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.

Głównym tematem wczorajszego spotkania była książka "Nic nie jest w porządku. Wołyń. Moja rodzinna historia", której autorem jest Krzesimir Dębski. Książka opisuje losy rodziny Krzesimira Dębskiego i ludzi mieszkających na Wołyniu w czasie pogromu, dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich z UPA. Rodzice Krzesimira cudem uratowali się z pogromu, natomiast jego dziadkowie zostali zamordowani przez bojówkę UPA. Łącznie we wsi Kisielin, gdzie mieszkała rodzina Dębskich, zginęło kilkudziesięciu Polaków a książka "Nic nie jest w porządku..." jest świadectwem tego pogromu i ludobójstwa. O tych tragicznych czasach i wydarzeniach mówił wczoraj Krzesimir Dębski a opowieści przeplatane były jego piosenkami w czasie których akompaniował Annie Jurksztowicz.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group