Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3676
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Krzysztof Szyszka oficjalnie powołany na stanowisko komendanta PSP

Środa, 5 kwietnia 2017, 14:31
Aktualizacja: 14:35
Autor: red
Wałbrzych: Krzysztof Szyszka oficjalnie powołany na stanowisko komendanta PSP
Fot. PSP Wałbrzych
Po dwóch miesiącach pełnienia obowiązków, na mocy decyzji dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego st. bryg. Adma Koniecznego z dnia 31 marca 2017 roku, na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Wałbrzychu powołany został bryg. Krzysztof Szyszka.

Uroczystość odbyła się w Komendzie Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu. Wręczając nowemu komendantowi akt powołania, Komendant Wojewódzki st.bryg. A.Konieczny podkreślił dotychczasowe dokonania w służbie brygadiera K. Szyszki. Jak wskazał, uczestnicząc w wielu działaniach ratowniczych, brygadier K. Szyszka zdobywał bogate doświadczenie ratownicze i dowódcze. Wykazał się wielokrotnie profesjonalizmem i skutecznością, a dzięki zawodowej aktywności, z powodzeniem realizował stawiane przed nim niełatwe zadania. Posiada też bardzo ważną na stanowisku komendanta miejskiego umiejętność nawiązywania dobrych relacji z przedstawicielami władz i instytucji.

Bryg. Krzysztof Szyszka jest absolwentem Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, a następnie warszawskiej SGSP, którą ukończył w 1998 roku. Niezbędne kwalifikacje zdobywał także na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej uzyskując tytuł mgr inż. w zakresie Zarządzania Przedsiębiorstwem oraz na studiach podyplomowych w SGSP w zakresie zapobiegania pożarom i awariom. Swoją drogę zawodową związał z Wałbrzychem, gdzie m.in. pełnił obowiązki dowódcy zastępu, dowódcy sekcji w JRG 1, starszego inspektora i oficera w Wydziale Operacyjno - Szkoleniowym KW PSP w Wałbrzychu. W 1999 roku objął stanowisko zastępcy dowódcy, a następnie dowódcy wałbrzyskiej JRG 1. Od 2009 roku powołany został na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego.

Z okazji powołania nowego komendanta w KM PSP odbyła się uroczysta narada służbowa, na której Komendant Miejski podziękował funkcjonariuszom i pracownikom KM za dotychczasową współpracę, podsumował rok 2016 oraz przedstawił swoje plany na najbliższą przyszłość.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group