Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 3267
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Krzysztof Wielicki w Wałbrzychu

Sobota, 4 listopada 2017, 6:47
Aktualizacja: 9:30
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Krzysztof Wielicki w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Multimedialnej Filii Bibliotecznej na Podzamczu odbyło się spotkanie z Krzysztofem Wielickim – alpinistą i himalaistą, zdobywcą Korony Himalajów i Karakorum, kierownikiem wielu wypraw, autorem książki "Mój wybór".

Krzysztof Wielicki jako alpinista i himalaista ma na swoim koncie wiele spektakularnych sukcesów, do których zaliczyć należy pierwsze zimowe wejście na Mount Everest, Kanczendzongę, Lhotse, pierwsze zdobycie w ciągu jednej doby Broad Peak, solowe wytyczenie nowych dróg wejścia na Sziszapangmę i Dhaulagiri, czy samotne wejście na Nanga Parbat i Gaszerbrum II.

Wspinacz na swoim koncie ma między innymi zdobycie takich szczytów jak Manaslu, Makalu, Annapurna, Gaszerbrum I, Czo Oju i K2. Jako pierwszy Polak otrzymał prestiżową nagrodę Lowell Thomas Award, przyznawaną przez The Explorers Club osobom szczególnie zasłużonym na polu eksploracji.

Krzysztof Wielicki podczas wczorajszego spotkania opowiadał licznie zgromadzonym słuchaczom o swojej pasji, podróżach, wspinaczkach i dorobku. Opowieści wzbogacone były fotografiami i filmami z wypraw. Bezpośrednio przed spotkaniem można też było kupić książkę Krzysztofa Wielickiego - "Mój wybór", w której wspinacz szczegółowo opisuje swoją historię od czasów dzieciństwa, poprzez czas studiów, pracy zawodowej, po zdobywanie najwyższych szczytów.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group