Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 2133
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Książ do remontu

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 8 marca 2011, 13:29
Aktualizacja: 13:30
Autor: Sven
Zamek Książ doczeka się kolejnych prac remontowych
Fot. red
Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznał Wałbrzychowi pieniądze na remont trzeciego piętra zamku Książ. Jest więc szansa na rewitalizację tej części budowli, która nie była czynna od zakończenia II wojny światowej.

Publikujemy komunikat rzecznika prasowego Urzędu Miasta dotyczący tej sprawy.
Miliony na modernizację zamku Książ

1 marca Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę w sprawie przyznania Gminie Wałbrzych dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację projektu, pn. „Przebudowa i modernizacja III piętra na cele wystawiennicze i konferencyjne – Centrum Kongresowo – Kulturalne Zamek Książ”.

Inwestycja jest realizowana w ramach działania 6.3 „Turystyka biznesowa” w Priorytecie VI „Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska” Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Całkowita wartość projektu wynosi 13.430.673,57 zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w kwocie 7.000.000,00 zł.
Przedmiotem projektu jest modernizacja pomieszczeń III piętra Zamku Książ celem uzyskania infrastruktury pełniącej funkcje silnego regionalnego ośrodka kongresowo-biznesowego o standardach europejskich.
W wyniku realizacji projektu powstaną nowe zespoły pomieszczeń: biurowe, sanitarne, pomocnicze, socjalne, techniczne wystawiennicze, wystawienniczo-konferencyjne.

Zakres prac stanowi także zabezpieczenie III piętra zamku przed dalszą degradacją obiektu wpisanego do rejestru zabytków oraz usuniecie zagrożeń wynikających z obecnego, niskiego stanu technicznego. Projekt pozwoli zwiększyć użyteczność społeczno-gospodarczą tego obiektu atrakcyjnego w kategoriach ponadregionalnych.

Prace obejmą:
- Prace wstępne i przygotowawcze (zabezpieczenie obiektu, badania stratygraficzne, demontaż wskazanych do odnowienia elementów drewnianych)
- Demontaże (posadzek parkietowych z lat 80-tych, wybrane skrzydła i ościeżnice drzwiowe i okienne nieprzeznaczone do renowacji, współczesne płytki ceramiczne)
- Wyburzenia (ścianek działowych w pomieszczeniach sanitarnych, współczesnych przegród i podwieszanego sufitu na korytarzach)
- Prace budowlane: modernizacja i wymiana posadzek; modernizacja i wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, renowacja i konserwacja struktury ścian i sufitów, montaż urządzeń sanitarnych; budowa podjazdu dla niepełnosprawnych, rekonstrukcja i konserwacja wnętrz
- Modernizację łazienek i toalet - instalacje sanitarne i wodociągowe
- Modernizację instalacji c.o. (wykonanie na IIIp. nowych instalacji centralnego ogrzewania, grzejniki)
- Instalację sieci telefonicznej, elektrycznej, wentylacyjnej
- Instalację hydrantów (zadanie w ramach ppoż.)
- Wyposażenie III p. Zamku celem realizacji zadań projektu: zakup sprzętu multimedialnego, nagłośnienie,
- Zakup systemu tłumaczeń symultanicznych dla 50 osób oraz zakup niezbędnego sprzętu biurowego.

Projekt przewiduje również wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych, które będą korzystać z usług oferowanych na III p. zamku po zakończeniu jego modernizacji.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group