Poniedziałek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4872
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Kuchnie świata

Czwartek, 6 lipca 2023, 7:35
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Kuchnie świata
Fot. Miasto Kamienna Góra
Uczniowie z Polski, Czech i Niemiec rozpoczęli warsztaty kulinarne, których finałem będzie I Festiwal Kuchni Świata nad kamiennogórskim Zalewem.

Wydział promocji i polityki społecznej w kamiennogórskim ratuszu we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze zaprosił do udziału w projekcie uczniów klasy gastronomicznej oraz młodzież z miast partnerskich: Trutnow, Bitterfeld-Wolfen, Wolfenbüttel.

Przyszli kucharze pod okiem nauczycieli przygotowują potrawy kuchni narodowych. Będzie można je bezpłatnie spróbować podczas Festiwalu Kuchni Świata, na który zapraszamy w sobotnie popołudnie nad kamiennogórski Zalew.

I Festiwal Kuchni Świata będzie jedną z atrakcji Kamiennogórskiego Rowerowego Weekendu. Zacznie się on w piątek, 7 lipca. Wtedy nad Zalew zaczną zjeżdżać się uczestnicy gravelowego cyklu wyścigów Szuter Master.

Rywalizacja na trasach rozpocznie się o w sobotę, 8 lipca. Pierwsi zawodnicy wystartują na długą trasę (155 km) z kamiennogórskiego rynku o godz. 8. Start trasy krótkiej (76 km) zaplanowaliśmy o godz. 11.00.

Później spotykamy się na mecie nad Zalewem. Dekoracji zwycięzców będzie towarzyszył I Festiwal Kuchni Świata, który zacznie się o godz. 15.00. Nie zabraknie Food Trucków, schłodzonego piwa (dla dorosłych) oraz dmuchańców dla dzieci.

W niedzielę, 9 lipca o godz. 10.00 na Górze Parkowej rozpocznie się wyścig w kolarstwie przełajowym Szuter Master (trasa będzie przebiegała m.in. przez podziemia "Arado").

Po zakończeniu rywalizacji o godz. 12.00 wystartuje Cyklofiesta. Spotykamy się przy wejściu do podziemi projektu "Arado". Trasa będzie wiodła ulicami miasta do wlotu na ścieżkę rowerową przy ul. Lubawskiej. Następnie w spacerowym tempie pojedziemy do Krzeszowa. Tam zawrócimy na placu przy remizie OSP i wrócimy ścieżką rowerową na ognisko z kiełbaskami przygotowane nad zbiornikiem "But".

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group