Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 2456
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kultura dostępna

Środa, 19 sierpnia 2015, 6:30
Aktualizacja: 7:00
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Kultura dostępna
Fot. użyczone
TEATRazem to nowy projekt Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Dzięki niemu środowiska wiejskie i wychowankowie placówek półotwartych „posmakują” kultury, która już z założenia powinna być dostępna.

Wałbrzyski Ośrodek Kultury otrzymał 20 tys. złotych dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury.

- Pokażemy teatr amatorski i nauczymy kuglarstwa. Chcemy zintegrować osoby niepełnosprawne z artystami amatorami, by czerpać obopólną radość ze wspólnej pracy - mówi Karolina Jefmańska z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Mały Teatr Frędzle oraz Grupa Tańca z Ogniem IMPULS będą prezentować spektakl " O kurze, która chciała latać...", zaproszą na pokaz kuglarski, zorganizują warsztaty teatralno-kuglarskie dla dzieci ze środowisk wiejskich, ośrodków wychowawczych i domów pomocy społecznej. W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury odbędą się warsztaty dla osób niepełnosprawnych. Ich uczestnicy rozwiną kreatywną wyobraźnię, nauczą się animacji przedmiotem, spróbują swoich sił w kuglarstwie, tańcu z flagami. Warsztaty zakończą się krótką teatralno-kuglarską etiudą, która będzie miała swoją premierę w grudniu, również w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group