Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3642
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Kulturalny grudzień

Piątek, 22 listopada 2019, 6:30
Aktualizacja: Sobota, 23 listopada 2019, 11:07
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Kulturalny grudzień
Fot. archiwum
Jarmark Bożonarodzeniowy, Wigilia Miejska i koncert świąteczny, a potem Sylwester pod Gwiazdami – będzie się sporo działo w grudniu w Szczawnie–Zdroju.

Jarmark już w dniach 14-15 grudnia, zgłoszenia cały czas napływają, mamy już ponad 40 chętnych wystawców a lista nie jest jeszcze zamknięta. Jest już program wydarzenia, będą świąteczne koncerty, warsztaty tworzenia ozdób, czytanie baśni i wiele innych. Dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej będą ozdabiały choinki, nasz jarmark odwiedzi także Święty Mikołaj.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia Szczawna-Zdroju w dniach 14-15 grudnia, od godz. 11 do 19 w sobotę i do godz. 17. w niedzielę. W tym roku prosimy także naszych wystawców, by pakowali swoje produkty w ekologiczne opakowania i unikali toreb foliowych.

A 20 grudnia odbędzie się tradycyjna Wigilia Miejska, na którą zapraszamy mieszkańców i kuracjuszy. Spotykamy się jak zawsze w Hali Spacerowej, o godz. 18:00, gdzie przy dźwiękach kolęd podzielimy się opłatkiem i zjemy wigilijne potrawy. Tuż po wigilii zapraszamy na fantastyczny koncert świąteczny do Teatru Zdrojowego – wystąpi zespół Liko Band i dzieci z Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie-Zdroju.
Czeka nas jeszcze plenerowe pożegnanie starego i przywitanie nowego roku. 31 grudnia spotkamy się w Parku Zdrojowym, by wspólnie cieszyć się z nadejścia nowego 2020 roku. Zapraszamy od 23.00 do Parku Zdrojowego, gdzie grać będzie dobra muzyka, a punktualnie o północy burmistrz Marek Fedoruk złoży życzenia mieszkańcom i kuracjuszom. Planowana jest także spora niespodzianka.

Z kolei melomani mogą liczyć na prawdziwą ucztę w Teatrze Zdrojowym – 31 grudnia na deskach szczawieńskiego teatru pojawi się klasyka baletu – „Jezioro łabędzie„ w wykonaniu artystów Opery Poznańskiej. Bilety będzie można już wkrótce nabywać, cena od 60 do 80 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group