Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 2328
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kultywują tradycje

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Wtorek, 15 grudnia 2009, 16:46
Aktualizacja: Środa, 16 grudnia 2009, 11:03
Autor: PW
Fot. PW
Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu oraz gmina Czarny Bór zorganizowały konkurs na najsmaczniejsze potrawy świąteczne. W rywalizacji uczestniczyły gospodynie z całego powiatu. Jury najwyżej oceniło umiejętności kulinarne Teresy Wierzchowskiej i Ewy Fonfary z Golińska.

Na specjalnie przygotowanych stołach nie zabrakło świątecznych smakowitości. - Wspaniały smak tych potraw przypomina, że już za 10 dni święta – mówi Jan Borysiuk. Uczestnicy konkursu kulinarnego przygotowali wiele specjałów. Były typowo świąteczne potrawy, ale publiczność i zaproszeni goście mogli też spróbować dań, które rzadko goszczą na świątecznym stole.

Jurorzy nie mieli łatwego zadania w wytypowaniu zwycięzców. Wygrały reprezentantki gminy Mieroszów – Teresa Wierzchowska i Ewa Fonfara z Golińska. Kolejne miejsca zajęli Zofia i Wiesław Sosnowscy z Jedliny-Zdroju, Wiesława Kocbuch i Urszula Kurow z Golińska oraz Wiesława i Lesław Pawłow z Głuszycy.

Organizatorzy nie zapomnieli również o pozostałych uczestnikach. Wyróżnienia trafiły więc do: Barbary Gryki i Stanisławy Góral z Witkowa, Ireny i Aleksandry Rajca ze Starych Bogaczowic, gospodarstwa agroturystycznego „U Rodaków” z Michałkowej, Ireny Sierżant z Wałbrzycha, Agnieszki i Teresy Wendych z Unisławia Śląskiego, Grażyny Masna z Grząd. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, którymi tym razem były sprzęty gospodarstwa domowego oraz sprzęt RTV. - Te konkursy świąteczne to wspaniała tradycja i cieszę się, że powiat jest współorganizatorem – mówi starosta Augustyn Skrętkowicz.

Oprócz rywalizacji w konkursie kultywowania tradycji świątecznych swoje stoiska zaprezentowali rodzimi twórcy rzemiosła artystycznego. Stanisława Sokolnicka, Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Borze, Teresa Dąbrowska, Olga Wojtkiewicz, Krystyna Kurowska, Ryszard Kurowski, Jadwiga Stach, Ewa Kokoszka, Grażyna Masna i Janusz Selent zaprezentowali ozdoby z drewna, obrusy świąteczne, stroiki bożonarodzeniowe, bombki i drewniane rzeźby.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group