Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 2817
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Kwalifikacja rozpoczęta

Wtorek, 3 marca 2020, 14:35
Aktualizacja: Środa, 4 marca 2020, 9:12
Autor: red
powiat wałbrzyski: Kwalifikacja rozpoczęta
Fot. Ziemia Wałbrzyska
W poniedziałek 2 marca rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa w powiecie wałbrzyskim, której organizatorem jest Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski.

Powiatowa Komisja Lekarska, pracująca w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu, ocenia zdolność do czynnej służby wojskowej osób podlegających kwalifikacji wojskowej. Zakładana jest ewidencja wojskowa, a przedstawiciel Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Kłodzku mjr Jacek Baran wręcza książeczki wojskowe oraz informuje o możliwości skorzystania z szerokiej oferty ochotniczych form służby wojskowej.

Kwalifikacja dotyczy przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2001 roku. Oprócz nich, stawić się muszą mężczyźni urodzeni w latach 1996-2000, którzy nie mają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej, a także ci, którzy zostali uznani za czasowo niezdolnych do służby i właśnie upływa termin tej niezdolności.

Osoby, które staną przed komisją lekarską, po określeniu kategorii zdolności do pełnienia czynnej służby wojskowej, nie będą wcielane do wojska, lecz przenoszone do rezerwy. Mogą też skorzystać z propozycji wstąpienia do armii zawodowej czy też Wojsk Obrony Terytorialnej, które już funkcjonują na obszarze Dolnego Śląska.

Stawienie się na kwalifikacji wojskowej jest wyjątkową okazją do uzyskania szczegółowych informacji o korzyściach jakie niesie za sobą służba w mundurze żołnierza polskiego albowiem Wojsko Polskie jest bardzo atrakcyjnym pracodawcą.

Twoja reakcja na artykuł?

2
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
15%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
23%
Złości
6
46%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group