Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 2711
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Laptopy dla uczniów

Środa, 22 kwietnia 2020, 9:30
Aktualizacja: Czwartek, 23 kwietnia 2020, 9:25
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Laptopy dla uczniów
Fot. UM Boguszów–Gorce
W ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020 Gmina Boguszów–Gorce zakupiła 29 laptopów (grant 70 000 zł).

Podział laptopów na poszczególne szkoły został dokonany w oparciu o dwie zmienne: liczbę uczniów szkoły oraz zadeklarowaną liczba uczniów bez dostępu do komputera w danej szkole.

Wszystkie zakupione laptopy są nowe, ich parametry techniczne są zgodne z rekomendowanymi parametrami sprzętu do prowadzenia lekcji w modelu zdalnym, wyposażone są w niezbędne oprogramowanie oraz zestawy słuchawkowe wraz z mikrofonami.

Oprócz sprzętu komputerowego w ramach projektu planuje się też zakup kart sim z dostępem do Internetu dla najbardziej potrzebujących uczniów.

Zakupione laptopy (29 sztuk) i przekazane do szkół tablety (17 sztuk) będą wspierały uczniów nieposiadających odpowiedniego sprzętu w realizacji zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Sprzęt będzie wypożyczany uczniom na podstawie umowy użyczenia. Dyrektorzy szkół opracowali regulaminy określające kryteria, które będą decydowały o tym, którym uczniom sprzęt zostanie wypożyczony w pierwszej kolejności.

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
25%
Złości
1
13%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group