Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 2191
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Latawce i samoloty w Dworzysku

Środa, 29 września 2010, 19:57
Aktualizacja: Czwartek, 30 września 2010, 11:00
Autor: Michał Cisło
REGION, Szczawno-Zdrój: Latawce i samoloty w Dworzysku
Uczestnicy zabawy z latawcami
Fot. Zofia Rogalska/Michał Cisło
„Oderwać od komputera” – pod takim hasłem Publiczne Gimnazjum w Szczawnie–Zdroju zorganizowało piknik dla dzieci i młodzieży. Konkurs puszczania latawców, pokaz symulatorów lotniczych – to tylko niektóre z atrakcji.

Zabawa zorganizowana została na terenie Dworzyska w Szczawnie-Zdroju, a pomysłodawcą całej imprezy było Publiczne Gimnazjum oraz Aeroklub Ziemi Wałbrzyskiej.

Na piknik, oprócz gimnazjalistów, zaproszenie otrzymały również dzieci z Miejskiego Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Szczawnie-Zdroju. Głównym założeniem imprezy był konkurs puszczania latawców, które dzieci klas pierwszych samodzielnie zrobiły w ramach lekcji techniki. Udział w nim wzięło 28 osób. Ponadto Jerzy Siatkowski, prezes Aeroklubu Ziemi Wałbrzyskiej, zagwarantował młodym adeptom lotnictwa pokaz symulatorów lotniczych.

- Dzięki zajęciom z panem Siatkowskim, uczniowie mogą poznawać cały czas historię modelarstwa lub konstrukcję modeli – mówi Dorota Pietrucik, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szczawnie-Zdroju. – Zaraził on wszystkich taką pasją, że postanowiliśmy utworzyć Uczniowski Klub Modelarstwa Lotniczego. Zajęcia odbywać się będą w Muzeum Pracowni Modeli Lotniczych, które otwarte zostanie w październiku na terenie Szczawna-Zdroju. Nie spodziewałam się, że lekcje tego typu będą cieszyły się aż tak dużą popularnością. Dzięki temu udało nam się zainteresować uczniów dyscypliną niecodzienną i nietypową, co mnie bardzo cieszy – dodaje z uśmiechem.

Imprezie, oprócz słonecznej pogody, towarzyszył również piknik, na którym zorganizowane zostały m.in. zawody sportowe na wesoło oraz grill przy muzyce. Zabawę zakończył występ zawodników ze szczawieńskiego klubu MKS, którzy demonstrowali umiejętności wschodnich sztuk walki.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group