Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 5401
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Lato w Lalkach

Poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 9:23
Aktualizacja: Wtorek, 18 sierpnia 2020, 7:14
Autor: red
Wałbrzych: Lato w Lalkach
Fot. organizatorzy
Wakacje i po wakacjach… w wałbrzyskim Teatrze Lalek.

Lato 2020 minęło wyjątkowo pracowicie dla Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Wypoczynku było bardzo niewiele, ale “coś za coś”! Na przestrzeni lipca i sierpnia lalkowa scena zrealizowała trzy duże projekty.

WARSZTATY

Lato w Teatrze, to pierwsza z wakacyjnych inicjatyw. Podczas tych bezpłatnych, dwutygodniowych warsztatów dla dzieci grupa pedagogów i artystów prowadziła zajęcia z różnych dziedzin sztuki: teatru, muzyki i dźwięku, plastyki, ruchu, literatury, multimediów i sensoryki. - Nasi uczestnicy poszukiwali inspiracji POZA HORYZONTEM, bo taką też nazwę nosiła tegoroczna edycja Lata w Teatrze - mówi Karolina Sobolewska, jedna z koordynatorek i prowadzących zajęcia. - W efekcie chcieliśmy stworzyć obraz niezwykłego dziecięcego świata, który miał być wizją wymarzonej przyszłości. Codziennie zbieraliśmy rozmaite historie, emocje, artefakty aby ułożyć niezwykłą opowieść w formie performatywnej wystawy - dodaje. W projekcie, którego współorganizatorem była wrocławska Fundacja T:, wzięło udział 25 dzieci w wieku 8 - 12 lat. 

SPEKTAKL 

“Przyjaciel” w reżyserii Seweryna Mrożkiewicza, to spektakl on-lnie, którego premiera odbyła się 5 lipca. Przedstawienie powstało na motywach tekstu Oscara Wildea pod tym samym tytułem. To wzruszająca i trudna historia, opowiadająca o losach przyjaźni biednego ogrodnika i zamożnego młynarza. Przedstawiona relacja jest bardzo “nierówna”, bowiem jeden z bohaterów poświęca się dla dobra drugiego w dodatku bez wzajemności. - Wybór tego tekstu nie był przypadkowy. Mimo, że liczy ponad 100 lat, to uznaliśmy, że nadal jest bardzo aktualny. Bo czym jest przyjaźń, relacje z drugim człowiekiem? Czy istnieją, czy stać nas na prawdę, lojalność i bezinteresowność? - Zwraca uwagę Karolina Sobolewska z TLiA. 

Spektakl “Przyjaciel” w całości dostępny jest nadal w sieci i można go oglądać na platformach YouTube i FB Teatru. Szczególnie zachęcamy dzieci w wieku 5 - 8 lat. 

SŁUCHOWISKO

Pierwszy tydzień sierpnia w wałbrzyskim Teatrze Lalek tętnił dźwiękami. “Kot detektyw” autorstwa Piotra Rowickiego, to bajka dla dzieci w wieku 5+, którą na słuchowiskowy warsztat wziął aktor i reżyser - Filip Niżyński. Realizacja powstała specjalnie na zamówienie Teatru Lalki i Aktora “Kubuś” w Kielcach, a jego premiera odbędzie się 23 sierpnia podczas IV WAKACYJNEGO FESTIWALU SZTUKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY HURRA! ART! w Kielcach. “Kota detektywa” będzie można posłuchać on-line na stronie internetowej Festiwalu: www.hurrart.pl.
 
Oprócz projektów, które dobiegły już końca w Teatrze przy Brzechwy wciąż trwają próby do “Akademii pana Kleksa” Jana Brzechwy w reżyserii Karoliny Maciejaszek. Premiera - z udziałem publiczności na żywo! - zaplanowana jest na 12 września 2020.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group