Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2847
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lato w teatrze 2012

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 15 maja 2012, 14:12
Aktualizacja: 14:13
Autor: opr. PAW
Fot. organizatorzy
Wałbrzyski Ośrodek Kultury oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie ogłaszają nabór na bezpłatne warsztaty teatralne „Lato w Teatrze 2012”.

WOK zaprasza młodzież w wieku 12-21 lat. Projekt ukierunkowany jest na zapoznanie młodzieży z teatrem, w którym główną rolę odgrywa taniec i ruch. Zostaną przygotowane dwie wersje spektaklu – jedna w formie działania w przestrzeni miejskiej, druga w sali widowiskowej. Głównym założeniem tego projektu jest przedstawienie różnych „światów”: różnych predyspozycji, aspiracji życiowych, dążeń. Utworzone zostaną cztery grupy, które wspólnie będą działać pracując nad spektaklem.

Grupa aktorska będzie przygotowywała spektakl z zakresu teatru tańca, do którego uczestnicy będą tworzyć etiudy taneczne, w których poprzez ruch wyrażą emocje i treść spektaklu.

Grupa muzyczna przygotuje oprawę muzyczną do spektaklu. Po przyswojeniu podstawowych pojęć rytmiki w praktyce i opanowaniu podstaw techniki gry na różnych instrumentach, młodzież będzie pracować nad stworzeniem muzyki oraz oprawy dźwiękowej do spektaklu.

Grupa kostiumowo-scenograficzna, wykorzystując własną wyobraźnię, zajmie się przygotowaniem niesamowitych kostiumów, rekwizytów i scenografii do spektaklu.

Grupa promocyjno-dziennikarska będzie odpowiedzialna za promocję spektakli. Młodzież pozna rożne techniki działań promocyjnych: projektowanie i wykonanie afiszy, ulotek, folderów, zaproszeń, w tym ich dystrybucja oraz dziennikarskich: pisanie tekstów dziennikarskich, wywiady, fotografia reporterska, kontakt z mediami oraz przygotowanie i przeprowadzenie konferencji prasowej.

Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc do poszczególnych grup jest ograniczona.

Termin: 16-30 lipca 2012
Wiek: 12-21 lat
Miejsce: Wałbrzyski Ośrodek Kultury, ul. Andersa 185
Zapisy: poniedziałek-piątek w godz. 12.00 – 18.00. Chętne osoby muszą podpisać umowę „Uczestnika Warsztatów Teatralnych Lato w Teatrze” oraz wypełnić „Formularz”. Zapisy do poszczególnych grup odbywają się po dostarczeniu podpisanych dokumentów.

Dokumenty do pobrania na stronie wok.walbrzych.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group