Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 2600
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Lato w teatrze"

Środa, 16 lipca 2014, 14:30
Aktualizacja: Niedziela, 20 lipca 2014, 18:28
Autor: red.
Wałbrzych: "Lato w teatrze"
Fot. red.
Wczoraj w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Białym Kamieniu mieliśmy możliwość uczestniczenia w części przygotowań do spektaklu "Odbicia światów", będącego wkładem wałbrzyskiej młodzieży do projektu "Lato w teatrze". Projekt realizowany jest w 30 miastach Polski, w tym również w Wałbrzychu. WOK zaangażował się w ten projekt już po raz czwarty.

- Czujemy satysfakcję z tego, że ten wniosek w tym roku otrzymał dofinansowanie. Jesteśmy w elitarnej grupie 30 miast w całej Polsce, które otrzymały dofinansowanie z Instytutu Teatralnego. Dofinansowanie jest niebagatelne, bo bez tych środków finansowych przeprowadzenie warsztatów nie było by możliwe. Jest to dla nas o tyle istotne, że jest to trochę inna forma spędzania wolnego czasu. Instytucje kultury, czy inne instytucje prowadzące zajęcia mające na celu zagospodarowanie czasu wolnego w mieście mają oczywiście szeroką ofertę, ale ta jest o tyle ciekawa, że angażuje wysublimowaną grupę. Efektem działań warsztatowych będzie spektakl teatralny, a co za tym idzie praca tej grupy musi być bardzo intensywna - powiedział Jan Jędrasik z wałbrzyskiego Urzędu Miasta

Projekt "Lato w teatrze" skierowany jest do uczniów, którzy w okresie wakacyjnym nigdzie nie wyjeżdżają i spędzają ten czas w swojej miejscowości. Realizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku Wałbrzyski Ośrodek Kultury na realizację projektu otrzymał z Instytutu Teatralnego przeszło 28 tysięcy złotych. Warsztaty w siedzibie WOK na Białym Kamieniu będą trwały do 25 lipca. W tym czasie uczestnicy tego ogólnopolskiego projektu będą pod opieką profesjonalistów pracować nad spektaklem "Odbicia światów", którego motywem przewodnim jest lustro, w którym odbijają się marzenia, obawy, lęki i różnego rodzaju pomysły twórców. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy: aktorską, scenograficzno-kostiumową, promocyjno-dziennikarską i muzyczną. Na zakończenie warsztatów dwukrotnie w siedzibie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Białym Kamieniu w dniach 24 i 25 lipca w godzinach od 16.00 do 20.00 zostanie wystawiony przygotowywany spektakl. Organizatorzy zapowiadają wiele niespodzianek a miejscem akcji przedstawienia będzie cały budynek WOKu.

- Projekt składa się z dwóch tygodni warsztatów w różnych grupach. W tych grupach pracujemy nad stworzeniem spektaklu. Grupa aktorska przygotowuje akcję aktorsko-taneczną, grupa muzyczna podkład muzyczny, grupa scenograficzna będzie ogromnie pracowała, bo ma bardzo dużo rzeczy do przemienienia w WOKu w magiczne miejsce, grupa dziennikarsko-promocyjna promuje wszystkie nasze działania. Uczestnicy są świetni, młodzież jest otwarta, bardzo kreatywna. Będzie to niezwykły spektakl, ponieważ każdy widz będzie mógł odkryć coś innego, coś zupełnie nowego, może odkryć coś, czego inny widz nie odkryje - powiedziała Magdalena Radłowska, prowadząca grupę aktorską.

Warto też przypomnieć, że będzie to ostatni spektakl w siedzibie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Białym Kamieniu, ponieważ od przyszłego sezonu zajęcia i występy odbywać się będą w nowej siedzibie na terenie Parku Wielokulturowego "Stara Kopalnia".

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group