Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4499
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Łatwy łup

Czwartek, 21 lipca 2022, 6:38
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Łatwy łup
Fot. KMP Wałbrzych
W ciągu ostatnich kilku dni w ręce wałbrzyskich oraz boguszowskich policjantów wpadło troje złodziei. Dwie dorosłe kobiety oraz nastolatek odpowiedzą za kradzieże marketowe.

W ręce dzielnicowych Komisariatu Policji I w Wałbrzychu w piątek około godziny 12:00 w jednym z obiektów handlowych przy ul. Długiej w Wałbrzychu wpadła 33-latka. Mieszkanka Opola przyjechała na tzw. gościnne występy, a została chwilę wcześniej ujęta przez pracowników, kiedy to po zabraniu z półek sklepowych ośmiu sekatorów ogrodowych usiłowała uciec. Straty oszacowane zostały na kwotę ponad 550 złotych.

W tym samym czasie, tym razem policjanci z Boguszowa-Gorc udali się z wizytą do jednego z marketów w tej miejscowości. Przy ul. Wałbrzyskiej zatrzymali 41-letnią mieszkankę powiatu wałbrzyskiego. Kobieta również została ujęta przez pracowników ochrony, kiedy próbowała wyjść ze sklepu nie płacąc za zakupy. W wyniku zebranych w sprawie informacji mundurowi udowodnili podejrzanej, że w okresie od 15 września zeszłego do 29 kwietnia tego roku kilkunastokrotnie wychodziła z tej samej placówki handlowej dokonując podobnych kradzieży artykułów spożywczych oraz alkoholowych, a łączna wartość wyniesionego mienia oszacowana została na kwotę ponad 1300 złotych.

We wtorek natomiast przy al. Wyzwolenia w Wałbrzychu na kradzieży sklepowej pracownicy ochrony ujęli nastolatka. Okazało się, że młody mieszkaniec naszego miasta - 15-latek - zamierzał wynieść również butelki z alkoholem, gdzie wartość skradzionego mienia wyniosła ponad 700 złotych.

Wszyscy podejrzani przyznali się do popełnionych czynów i złożyli wyjaśnienia. Za kradzieże dwóm dorosłym kobietom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. O losie 15-latka zadecyduje sąd dla nieletnich.

Twoja reakcja na artykuł?

1
6%
Cieszy
5
31%
Hahaha
2
13%
Nudzi
1
6%
Smuci
3
19%
Złości
4
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group