Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4339
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Laureaci Budżetu Partycypacyjnego z wizytą w Starostwie

Poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 16:26
Aktualizacja: Wtorek, 11 kwietnia 2017, 12:37
Autor: Robert Bajek
powiat wałbrzyski: Laureaci Budżetu Partycypacyjnego z wizytą w Starostwie
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu spotkali się twórcy zwycięskich projektów w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2017.

Przedstawiciele Gmin Powiatu Wałbrzyskiego mieli do podziału kwotę 150 000 złotych. Podczas dzisiejszego spotkania nie zabrakło podziękowań dla Starostwa Wałbrzyskiego i gratulacji dla twórców zwycięskich projektów.

- Jestem szczęśliwy z tego powodu, że mieszkańcy na bieżąco asymilują się z władzą samorządową. Warto wspierać lokalne inicjatywy. Chcę podkreślić z całą stanowczością, że byliśmy pierwszym powiatem na Dolnym Śląsku i trzecim w Polsce, który wprowadził Budżet Partycypacyjny. Jest to kolejna edycja, która cieszy się dużym zainteresowaniem i realizuje marzenia mieszkańców, którzy mają świetne projekty. Cieszę się, że możemy je wspierać. Chcemy wychodzić do społeczeństwa. Pokazać, że jesteśmy otwarci na szeroką współpracę. Dajemy narzędzia a marzenia są realizowane poprzez pomysłodawców - powiedział Jacek Cichura - Starosta Wałbrzyski.

Wśród zwycięskich projektów znalazły się: „Zjednoczy Nas Koszykówka” – treningi dla dzieci i młodzieży roczników 2004-2008 w Gminie Szczawno-Zdrój, „Aktywna Jedlina…dla każdego coś dobrego” w Gminie Jedlina-Zdrój, "Ocalić od zapomnienia" w Gminie Stare Bogaczowice, Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców miasta Boguszowa-Gorc oraz Powiatu Wałbrzyskiego poprzez doposażenie w sprzęt ratowniczy i odzież ochronną Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Oddział Gorce w Gminie Boguszów-Gorce, Lato z Dwójką w Gminie Głuszyca, „Pasja łączy pokolenia, czyli i Ty możesz zostać biathlonistą” w Gminie Czarny Bór, „Bezpieczne trasy turystyczno-rowerowe dla mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego” w Gminie Walim i projekt w Gminie Mieroszów: Stwórzmy nasze miejsce spotkań – etap II, kreatywne warsztaty i miejsce zabaw dla dzieci, seniorów i mieszkańców Gminy Mieroszów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group