Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3235
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Ławeczka Michalika

Piątek, 11 września 2020, 6:30
Aktualizacja: Sobota, 12 września 2020, 8:05
Autor: red
REGION, Głuszyca: Ławeczka Michalika
Fot. organizatorzy
Centrum Kultury–Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy rozpoczyna we wrześniu realizację projektu „TU JEST MÓJ DOM” – Ławeczka Stanisława Michalika – Propagatora Lokalnej Kultury.

W siedzibie głuszyckiej instytucji kultury – w korytarzu przed wejściem do biblioteki – umieszczona zostanie ławeczka wraz z tablicą informacyjną upamiętniające postać śp. Stanisława Michalika – regionalisty, miłośnika lokalnej kultury i historii, autora wielu publikacji na temat historii Głuszycy i Ziemi Wałbrzyskiej.
- Realizację zadania wspierać będą mieszkańcy, m.in. studenci głuszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zwieńczeniem projektu będzie zaplanowany na styczeń 2021 r. wieczór autorski poświęcony twórczości zmarłego poety i pisarza Stanisława Michalika - dodaje dyrektor CK-MBP w Głuszycy Sabina Jelewska, koordynująca projekt.

Przypomnijmy, w ramach III edycji programu „Moje miejsce na Ziemi” Zarząd Fundacji ORLEN przekazał na rzecz Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy darowiznę w wysokości 5 tys. zł na realizację projektu „TU JEST MÓJ DOM” – Ławeczka Stanisława Michalika – Propagatora Lokalnej Kultury. Głuszycki projekt zostanie w całości sfinansowany ze środków Fundacji ORLEN. Warto też dodać, że znalazł się na liście 300 nagrodzonych spośród 3000 wniosków, które wpłynęły do Fundacji w tegorocznej edycji konkursu.

Twoja reakcja na artykuł?

7
54%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
4
31%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group