Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4477
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Łaźnia miejska i pralnia ruszą już niebawem

Wtorek, 17 lipca 2012, 6:59
Aktualizacja: 7:33
Autor: UM Świebodzice
Świebodzice: Łaźnia miejska i pralnia ruszą już niebawem
Fot. użyczone
W lutym tego roku, podczas silnych mrozów, burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz polecił uruchomić w mieście ogrzewalnię dla potrzebujących.Okazało się, że korzystało z niej codziennie kilka osób. Niebawem ruszy kolejny, nowatorski projekt. Na terenie Ośrodka Pomocy Społecznej będzie można bezpłatnie skorzystać z łaźni, a także z pralni.

W budynku OPS przy ul. Piłsudskiego 8 od wielu lat jest niewykorzystane zaplecze sanitarne, wybudowane w trakcie gruntownej modernizacji obiektu. To kilka prysznicy, umywalek i toalet, które mogą się przydać. I wkrótce będą zagospodarowane.

- Jest wiele osób, które z różnych powodów nie mają możliwości wykąpania się w swoim mieszkaniu - mówi Izabela Siekierzyńska, kierownik świebodzickiego OPS. - To są różne sytuacje, np. odcięcie wody czy prądu. Chcemy dać takim osobom możliwość bezpłatnego skorzystania z naszej łaźni, odświeżenia się, zadbania o higienę.

Łaźnia to nie wszystko, jej uzupełnieniem będzie pralnia miejska. Ruszy ona - podobnie jak łaźnia - pod koniec sierpnia, ale ten punkt będzie się mieścić w Centrum Rehabilitacji Społecznej przy ul. Parkowej 4. W ramach usługi osoby potrzebujące będą mogły wyprać i wysuszyć pranie, środki czystości będą zapewnione przez OPS. Sprzęt udało się pozyskać od firmy Eletrolux.

Oba punkty powinny zostać uruchomione pod koniec wakacji, cały program dodatkowych usług dla mieszkańców musi jeszcze zatwierdzić Rada Miejska, a ta zbierze się najprawdopodobniej w sierpniu. Wstępnie łaźnia i pralnia będą czynne dwa razy w tygodniu, a jeśli zapotrzebowanie będzie większe - to częściej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group