Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 6649
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Leasing dla rolnika – jakie maszyny i przedmioty rolnicy biorą w leasing?

Wtorek, 5 lipca 2022, 13:53
Aktualizacja: 13:54
Autor: ts
Polska: Leasing dla rolnika – jakie maszyny i przedmioty rolnicy biorą w leasing?
Fot. ts
Rozwój biznesu rolniczego skutecznie może blokować brak możliwości pozyskania potrzebnych maszyn i pojazdów. Wysokie ceny sprawiają, że wiele osób nie może pozwolić sobie na ich zakup za gotówkę, zaś brak zdolności kredytowych lub raty opiewające na zbyt wysokie kwoty, mogą stać na przeszkodzie w przypadku chęci zaciągnięcia kredytu. Wtedy warto wziąć pod uwagę leasing, umożliwiający sfinansowanie różnego rodzaju przedmiotów.

Na czym polega leasing?


Leasing to wygodna forma finansowania pojazdów, urządzeń, sprzętów i wielu innych przedmiotów, skierowana między innymi do osób prowadzących rolniczą działalność gospodarczą w dowolnej formie oraz rolników indywidualnych, nieposiadających numeru NIP.

Opcja leasingu pozwala na użytkowanie przedmiotu na zasadach dzierżawy: w zamian za korzystanie z niego, należy płacić raty leasingowe, z każdą kolejną spłacając wartość danego środka trwałego. Podczas trwania umowy, prawnym właścicielem przedmiotu pozostaje firma leasingowa - dopiero po opłaceniu ostatniej z rat, staje się on własnością leasingobiorcy. Wszelkie zasady związane z użytkowaniem leasingowanego przedmiotu zawarte są w umowie, która zawierana jest pomiędzy rolnikiem a leasingodawcą.

Jakie maszyny i przedmioty rolnicy biorą w leasing?


Rolnicy najczęściej decydują się na leasing maszyn rolniczych. Do maszyn rolniczych, które rolnik może wziąć w leasing, należą między innymi:

● traktor,
● ciągnik,
● kombajn,
● sadzarka,
● sieczkarka,
● siewnik,
● ładowacz,
● agregat uprawowy,
● kosiarka,
● opryskiwacz,
● zgrabiarka,
● przetrząsarka,
● prasa rolnicza.

Oprócz wyżej wymienionych, rolniczy mają szansę sfinansować w ten sposób również innego rodzaju maszyny, jak na przykład wózki widłowe, sprzęt budowlany czy gospodarcze urządzenia sprzątające.

Samochody dostawcze i osobowe


Wśród przedmiotów, jakie rolnicy mogą wziąć w leasing, znajdują się także różnego rodzaju pojazdy. Obecnie ciężko wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie działalności gospodarczej bez samochodu, jednak jego zakup może wykraczać poza możliwości finansowe wielu osób - dotyczy to zwłaszcza aut dostawczych. W zależności od potrzeb, można zdecydować się na leasing samochodu dostawczego nowego bądź używanego modelu praktycznie każdej marki.

Fotowoltaika


Rolnicy równie często decydują się na leasing ogniw fotowoltaicznych - jest to szczególnie korzystne rozwiązanie dla właścicieli rolniczej działalności gospodarczej, dysponujących gruntami o dużej i wolnej powierzchni. Panele fotowoltaiczne pozwalają na pozyskanie energii elektrycznej z promieni słonecznych, która zasili budynek gospodarczy, maszyny i inne urządzenia. W ten sposób można wiele zaoszczędzić, a nawet odsprzedać niewykorzystane nadwyżki energii sieci energetycznej.

Dlaczego leasing jest korzystną opcją dla rolnika?


Leasing wyróżnia się dużą dostępnością dla wielu osób, a także brakiem skomplikowanych i długotrwałych procedur. Dodatkową zaletą jest fakt, że firmy leasingowe często oferują rolnikom tryb uproszczony, co wiąże się z brakiem konieczności przedstawiania zaświadczeń finansowych i urzędowych. W celu weryfikacji potrzebne są najczęściej jedynie dokumenty rejestrowe i oświadczenie o wynikach finansowych, może jednak się zdarzyć, że dodatkowo trzeba będzie okazać polisę OC gospodarstwa oraz umowę dzierżawy gruntu. Decyzja o przyznaniu leasingu może być przyznana nawet w dniu, w którym złożony został wniosek.

Bardzo istotną kwestią jest również możliwość dopasowania harmonogramu spłat do możliwości klienta, co w przypadku sezonowej pracy wielu rolników ma duże znaczenie. Raty, które zostały już opłacone, można też wliczyć w koszty przychodu firmy, co pozwoli obniżyć wartość zobowiązań podatkowych. Warto także podkreślić, że leasing nie wpływa na zdolność kredytową - dzięki temu wciąż istnieje możliwość wzięcia kredytu lub innych przedmiotów na raty, jeżeli zajdzie taka konieczność.

Jeśli szukasz najlepszej oferty na leasing, koniecznie skorzystaj z pomocy cenionych doradców leasingowych na stronie https://vleasing.pl

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group