Lechia rozbija Skalnika w ćwierćfinale Pucharu Polski

Wiadomości: Puchar Polski
Środa, 13 kwietnia 2011, 18:40
Aktualizacja: Czwartek, 14 kwietnia 2011, 11:23
III–ligowiec okazał się zbyt mocnym rywalem dla piłkarzy Skalnika Czarny Bór, walczącego o awans do okręgówki. W meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego goście z Dzierżoniowa wygrali 8:2.

Piłkarze Lechi odwodnili swoją wyższość bardzo szybko. Już w 3. minucie po uderzeniu Słoniny było 0-1. Chwilę później Kois uderzył mocno z dystansu, ale piłka odbiła się od słupka. W 8. minucie goście zdobyli drugie gola za sprawą celnego uderzenia Grzywińskiego. Później nadal lepiej prezentowali się przyjezdni, ale już nie stwarzali wielu podbramkowych sytuacji. Skalnik miał jeszcze okazję do zdobycia honorowego gola, ale strzał z rzutu wolnego Witka obronił Słonecki. Mecz toczył się pod dyktando III-ligowca, ale czarnoborzanie twardo stawiali opór.

Początek drugiej odsłony to dobra gra Skalnika. Czarnoborzanie chcieli strzelić honorowego gola, ale brakowało im precyzji. Okazję zmarnował Pyrdoł. Kilka minut późnej goście znów skutecznie zaatakowali. Najpierw na listę strzelców wpisał się Słonecki, a za chwilę gola zdobył Kuska. Gospodarze przegrywając 0-4 chcieli przegrać jak najmniejszymi rozmiarami. Lechia tymczasem dążyła do zdobycia kolejnych goli. I to się gościom udało. Na 0-5 podwyższył Paszkowski, a parę minut później kolejnego gola zdobył Słonina. Nagle nastąpiło przebudzenie Skalnika. Najpierw honorowego gola dla miejscowych zdobył Pyrdoł, a kilka minut później golkiper gości sfaulował w polu karnym Pyrdoła i sędzia ukarał zawodnika gości czerwoną kartką. Pewnym egzekutorem jedenastki był Witek. Mimo gry w osłabieniu, to goście w końcowych minutach zdobyli kolejne gole. Najpierw na listę strzelców wpisał się Kuska, a następnie Górski.

Skalnik Czarny Bór - Lechia Dzierżoniów 2-8 (0-2)

Skalnik: Wyszowski – Barnach, Mackiewicz, Skoczeń – Masiel, Witek, A. Maliszewski, Pawełczyk (46’ Jędrzejczyk), Siczek (76’ Kosek), Kois (66’ Pudełko) – Pyrdoł.

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~andrusek 13-04-2011 20:07
Trema zjadła Skalnik,a szkoda bo były szanse na równą walkę.
~jac 13-04-2011 20:59
czy aby na pewno trema?bramkarz dzisiaj słabiutki,prawej obrony brak bo to co wyprawiał pawełczyk woła o pomstę do nieba i czy nie ma nikogo lepszego na stopera?
~Kibic 13-04-2011 23:14
Chłopaki, graliście w ćwierćfinale Pucharu Polski!To się nigdy nie zdarzyło w historii naszej wsi.Przegraliście - ale z honorem.
~johan 14-04-2011 8:08
jac~ pawelczyk gral w pomocy a nie na obronie....no ale pewnie nie wiesz o co chodzi w tej grze wiec po co piszesz bzdury?..biegal za dwoch to go zajechali....
~ 14-04-2011 11:03
W ćwiercfinale pucharu Polski!!!!!!!!!!!!!!!!!! W półfinale Lechia gra z Jagielonią Białystok A Polonia Świdnica z Polonią Bytom HAahahhahaha
~Kibic 14-04-2011 11:54
Dokładnie:"mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski", oczywiście na szczeblu okręgu wałbrzyskiego-nikt nie jest idiotą , ale ty pewnie tego nie kumasz.
~ 14-04-2011 15:31
Stoper Skalnika ma wszystko oprócz umiejętności piłkarskich.Panowie działacze może wystarczy już tej teoretycznej wiedzy naszego trenera ,przeciesz to tylko figurant.
~ 14-04-2011 15:40
Młodzi kibice nie pamiętaja ,ale Skalnik grał kiedyś w finale pucharu Polski na szczeblu okręgu, przegrywając z Kryształem Stronie Śl na stadionie w Piławie Górnej. Tak więc młodzi DZIAŁACZE przed Wami jeszcze Dużo pracy Życzę powodzenia Stary działacz
~gks 14-04-2011 15:56
mam pytanie do kogos ze skalnika czarny bor. Jak sie czuje zawodnik ktory zlamal noge w meczu z zaglebiem w rundzie jesiennej?jak dlugo potrwa rekonwalescencja i czy ogle wroci do sportu? pozdrawaim.
~czarnoborzanin 14-04-2011 19:29
Do postu z 15.31. Stoper Skalnika baranie ma 18 lat i dopiero nabiera doświadczenia. Pewnie według ciebie, znawcy futbolu, lepiej żeby na stoperze grali blisko 40-letni Duś lub Weirauch. Obaj to przyszłość polskiej piłki. A od panów działaczy to się odwal, albo jak cos do nich masz to powiedz im to prosto w oczy. Ale ciebie pewnie cykorze na to nie stać. W internecie jesteś anonimowy i możesz wszystkich obrażać.
~jac 14-04-2011 22:38
pawełczyk biegał za dwóch?kpina!drugi mecz i zmiana w przerwie!niestety obrona cała do d.... do gks-waldek nie wróci do piłki chociaż juz się prawie wykurował ale mam dla niego propozycję-niech zostanie trenerem skalnika bo ma więcej doświadczenia niż figurant obecnie uznawany za trenera!
~do jac 14-04-2011 23:17
A kimże ty jesteś , że dajesz propozycje pracy dla trenera? Prezesem klubu,zawodnikiem, działaczem sportowym czy zwykłą łajzą?
~koon 15-04-2011 8:09
A ja mam propozycję do jac. Skoro tak się na wszystkim znasz, to zapropnuj swoja kandydaturę na trenera. Zresztą zgadzam się z postem powyżej. Kim ty ćwoku jesteś?. Na razie, na szczęście, nie ty decydujesz o losach tego klubu
~jac 15-04-2011 22:20
pewnie że nie ja, skalnik spada po równi pochyłej!jaka jest atmosfera na treningach?chcą chłopcy grać w skalniku?trener w czasie meczu nie potrafi zwrócić uwagi ciamajdom,to zipa wrzeszczy i ustawia kolegów to jest normalne?chcę przychodzić na skalnika jeszcze długo tylko weżcie się w garść!
~jac 15-04-2011 22:25
jeszcze jedno-jeżeli starzy kibice i nie chodzi mi tu o wiek opuszczają mecz przed końcem wyzywając zarząd to nie powiecie że jest wszystko ok!
~koon 16-04-2011 8:07
Do jac. Po jakiej równi pochyłej baranie spada Skalnik? jest trzeci w tabeli, wciąz ma szanse na awans. Grał w Pucharach z III-ligowcem, czego nie bylo od ponad 10 lat. A o jakich starych kibicach mówisz? o byłym działaczu panu Buczku, który doprowadził do tego, że Skalnik spadł kiedyś z okręgówki do A klasy. A może wiesz, jak pozyskwiać pieniądze, żeby zatrudniać nowych graczy? I kto niby nie chce grać w Skalnika? Lepucki, który waży 100 kg czy Lasek, który ma kontuzje? Zastanów sie idoto co gadasz, albo najpierw przyjdź na trening i zobacz co się dzieje. A moze zgłoś się do działaczy i im pomóż, a nie tylko farmazony potrafisz gadać.
~jac 16-04-2011 21:37
tak mi się przypomniało-puchar polski-mieroszów oddaje walkower,jedno zwycięstwo z jedliną i mecz z lechią,faktycznie osiągnięcie na miarę pochwał i pomników-żałosne!
~widz 16-04-2011 22:28
tylko czy są pieniądze na awans do okręgówki?
~koon 16-04-2011 22:45
z tego co wiem to fakt z pieniędzmi w klubie nie jest za dobrze, ale może po awansie wójt by cos dołożył chłopakom? A do jac. No żadne osiagnięcie, ale ty na pewno za to jestes, a moze byłes, wspaniałym piłkarzem. Jak to mówil świętej pamieci trener Kobiałko... widziałeś piłkę z pędzącego pociągu... baranie
~johan 17-04-2011 10:29
ludzie ...nie odpowiadajcie na zaczepki barana JACA-PAJACA..... pewnie zal mu dupe sciska ze on nie moze.....to poprostu przyglup ktory nie wie co pisze badz stara wypuscila go z domu na godzinke i ma sie za wszystko wiedzacego obserwatora!!!!!do garow matole i sprzatania kibla....jestem ciekawy kto cie nauczyl internet obslugiwac?PAJAC-JAC
~ jac 17-04-2011 21:05
dno!nic sensownego tylko wyzwiska!to potraficie na szóstkę!
~koon 21-04-2011 14:06