Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3479
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Legia Akademicka w PWSZ Wałbrzych

Środa, 27 września 2017, 14:47
Aktualizacja: 14:51
Autor: red
Wałbrzych: Legia Akademicka w PWSZ Wałbrzych
Fot. PWSZ Wałbrzych
Interesujesz się tematyką obronności? Zastanawiasz się nad służbą w Siłach Zbrojnych RP lub innych formacjach mundurowych? Przystąp do pilotażowego projektu szkoleń podoficerskich „Legia Akademicka”.

Legia Akademicka rozpoczyna się zajęciami teoretycznymi (30 godzin) prowadzonymi w formie wykładów. Po ich ukończeniu studenci odbędą w wakacje 22 dniowe szkolenie praktyczne w jednostkach wojskowych. Co ważne, za każdy dzień pobytu w jednostce wojskowej żak otrzyma 91,1 zł – czyli tyle, ile każdy szeregowy. Ci, którzy zaliczą pierwszy etap szkolenia, będą mogli wziąć udział w kursie podoficerskim.

Taki kurs również najpierw będzie odbywał się w formie wykładów na uczelni – 20 godzin dla dowódców drużyn i 15 godzin dla instruktorów. Po jego zaliczeniu student otrzyma stopień podoficera.

Projekt dotycz zarówno mężczyzn jak i kobiet!

Wnioski o powołanie do odbycia przeszkolenia wojskowego w ramach projektu pilotażowego edukacji wojskowej studentów „Legia Akademicka” prosimy składać w Dziale Nauczania i Spraw Studenckich, pok. nr 25 (ul. Zamkowa 4).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group