Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3532
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: Lekarstwo na lockdown

Niedziela, 21 marca 2021, 8:10
Aktualizacja: 8:41
Autor: PAW
Szczawno-Zdrój: Lekarstwo na lockdown
Fot. użyczone
Od soboty 20 marca, z powodu pandemii decyzją rządu po raz kolejny zostały zamknięte obiekty sportowe i co za tym idzie odwołane seniorskie rozgrywki piłkarskie od IV ligi w dół.

Ta decyzja zasmuciła wielu kibiców i działaczy klubowych, a także zawodników z całego kraju, którzy mieli nadzieję, że w końcu wybiegną na murawę i będą mogli rywalizować na boisku, dając trochę radości swoim najwierniejszym kibicom. Niestety, los po raz kolejny okazał się okrutny i pokrzyżował plany wielu klubom, w tym naszemu MKS Szczawno-Zdrój. Nasz zespół szykował się już do inauguracji rozrywek, które niestety zostały na ten moment wstrzymane do 9 kwietnia 2021r. Co będzie dalej, tego chyba nikt nie wie. My mamy nadzieję, że w kwietniu wrócimy już na boisko i bez przeszkód będziemy mogli dograć do końca sezon 2020/2021.

Tymczasem zapraszamy wszystkich naszych fanów do obserwowania poczynań naszej sekcji e-sportowej Mineralni E-sports Team, a dokładniej drużyny występującej w BePro Lidze – 3 liga Wirtualnych Klubów 11vs11. Nasz zespół wkroczył właśnie w decydującą część sezonu, bowiem do zakończenia zmagań zostało Mineralnym do rozegrania tylko 2 kolejki. Po 16 rozegranych kolejkach, podopieczni trenera Krzysztofa Dumy zajmują obecnie 3. miejsce w tabeli z identycznym bilansem bramkowym, co druga drużyna w tabeli, którą jest ES MagicPhoenix. Do lidera, którym jest zespół Jeziorak Esports nasz zespół traci 2 punkty. Końcówka sezonu zapowiada się więc emocjonująco, bowiem nasz zespół ma realne szanse na awans do wyższej ligi. Żeby tak się stało, Mineralni muszą zająć 1 miejsce w tabeli (bezpośredni awans) lub 2 miejsce, które gwarantuje udział w barażach o 2 ligę. Szanse aby tak się stało są ogromne, bowiem w ostatniej kolejce, która przypada na 01.04.2021r. nasz zespół zagra z bezpośrednim rywalem w walce o 2 lokatę, czyli wspomnianym zespołem ES MagicPhoenix. W przypadku zgubienia punktów przez lidera i dwóch zwycięstwach Mineralnych, jest szansa na awans z pierwszej lokaty. Gdyby to się udało, byłby to przeogromny sukces dla naszej sekcji, dla której jest to debiutancki sezon w rozgrywkach 11vs11. Awans do wyższej ligi otwiera przed klubem zdecydowanie więcej możliwości, dlatego gorąco zachęcamy wszystkich kibiców MKS-u, do dopingowania Mineralnych w dwóch ostatnich kolejkach, które rozegrane zostaną w 25 marca i 01 kwietnia o godzinie 21:00. Rywalizację zawodników na wirtualnej murawie można oglądać na kanale YouTube drużyny, pod adresem: @MineralniEsportsTeam. Można zatem powiedzieć, że rywalizacja zespołu Mineralni E-sports Team w 2 ostatnich kolejkach BePro Ligi jest swoistym lekarstwem dla kibiców na lockdown. Nie mogą oni oglądać i dopingować swoich zawodników na zielonej murawie, ale mają za to możliwość wsparcia zespołu występującego na wirtualnych stadionach. Ta forma rywalizacji jest coraz bardziej popularna na całym świecie i jak widać, nasz klub idzie z duchem czasu i również rywalizuje w rozgrywkach wirtualnych.

Na zakończenie zapraszamy wszystkich do subskrybcji naszego kanału na YouTube: @mineralniEsportsTeam oraz polubienia profilu na Facebooku: www.facebook.com/MineralniEsportsTeam , ale przede wszystkim dopingowania naszego zespołu w dwóch ostatnich kolejkach. 25 marca o godzinie 21:00 zagramy z silną drużyną KAMAR STARS KIEŁPINO, która do połowy sezonu zajmowała czołowe lokaty w tabeli i dopiero po problemach kadrowych obniżyła lekko swoje loty, jednak nadal jest dobrym zespołem, natomiast 01 kwietnia zagramy z ES MagicPhoenix, najprawdopodobniej w meczu o WSZYSTKO, czyli możliwość gry w barażach.

Link do ligi: https://www.virtualproleague.com/portal/en/championship/11vs11/1347/table?fbclid=IwAR0K_10kYxY52GoSZvm3mM3obpaXojUefExcysvqB04XV6sMo9azGX508_o

Tych wszystkich, którzy wierzą w nasz projekt prosimy również o wsparcie naszej zbiórki, w której zbieramy fundusze na koszulki dla naszych zawodników. Zbiórka dostępna pod adresem https://zrzutka.pl/a7vju4. Dziękujemy i do zobaczenia na zielonej i wirtualnej murawie.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group