Czytających: 5565

Wałbrzych: Lekkoatletyczne mistrzostwa

Poniedziałek, 18 lutego 2013, 13:54
Aktualizacja: 13:55
Równocześnie z rozgrywającymi się w ten weekend Halowymi Mistrzostwami Polski Seniorów w Spale, w sobotę na naszej hali przy ul. Chopina 1, odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików w lekkoatletyce.

Po raz kolejny w tym roku na wałbrzyski obiekt Ośrodka Sportu i Rekreacji przyjechało szerokie grono zawodników i trenerów z całego województwa.

Warto zauważyć, iż zawodników było dwa razy więcej niż na styczniowych Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych. To daje wiarę i nadzieję na przyszłość i pozwala sądzić, iż szkolny sport jest w dobrej dyspozycji.

Lekkoatleci „Górnika Wałbrzych” zdobyli łącznie siedem medali, jednak tym razem obyło się bez tego najcenniejszego. Srebra wywalczyli: w biegu na 300 metrów Joanna Biel i Dawid Dopieralski oraz w skoku w dal Jakub Grempka. Medal z brązowego kruszcu zawisnął na szyi: Adrianny Grędzińskiej w biegu na 60 metrów, Marty Pieczarki w biegu na 1000 metrów oraz Marcina Ochyry w skoku wzwyż.

Podczas tych samych zawodów został rozegrany również Halowy Miting Weteranów – Memoriał Danuty i Zygmunta Nowackich, który był imprezą przygotowującą do startu w XXII Mistrzostwach Polski Weteranów rozgrywanych 02.03.2013 r. w Spale – kolebce polskich olimpijczyków. Warto było zobaczyć na żywo zmagania starszych lekkoatletów, którzy zaciekle rywalizowali w sprinterskim biegu na 60 metrów.