Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2469
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Leśne kamery dadzą odpowiedź?

Wiadomości: REGION, Stare Bogaczowice
Sobota, 3 sierpnia 2019, 13:37
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 9:05
Autor: red
Fot. Gmina Stare Bogaczowice/facebook
Mieszkańcy gminy Stare Bogaczowice apelują o rozwagę.

"W tym roku doskwierają nam rekordowe upały, ale nie tylko. Na terenie naszej gminy pojawiają się liczne pożary przydrożnych rowów oraz pól. W ubiegły piątek z dymem poszło aż 5 hektarów zboża na pniu. Zboża, na które ktoś ciężko pracował! Jadąc przez gminę dostrzegamy liczne punkty wypalone przez ogień-wszystkie przy samej drodze! Przypadek? Dziwne zbiegi okoliczności dają do myślenia! Iskra od samochodu? Trzykrotne przypadkowe zaprószenie ognia w tym samym miejscu jest porównywalne z wygarną w lotka. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Liczne pożary łąk, pól i nieużytków stały się gorzkim faktem. Sprawa piątkowego pożaru została zgłoszona na policję. Zostanie przeanalizowane każde zgłoszenie oraz każda poszlaka. Zostaną sprawdzone nagrania z ukrytych kamer leśnych, które być może dadzą odpowiedź na pytanie-co się dzieje!? Na terenie gminy pojawi się więcej patroli policji-w tym cywilnych. Jako mieszkańcy apelujemy do Was o pomoc! Dostrzegliście dziwny zbieg okoliczności? Reagujcie! Rozglądajmy się na boki Nie pozwólmy, aby nasza ciężka praca na roli poszła na marne! Obserwujmy, uważajmy i działajmy-być może dzięki Wam zostanie oszczędzone kolejne pole, które wyda dla Was plon."

Twoja reakcja na artykuł?

4
36%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
9%
Smuci
1
9%
Złości
5
45%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Troll 3-08-2019 19:16
I jak zwykle leśne kamery zawsze będą niezawodne w "sprawach spornych", gdy w grę wejdzie "problem" z Funduszem Alimentacyjnym.
~Mieszkaniec 4-08-2019 20:52
A w przypadku wykrycia podpalacza, należy ujawnić jego wizerunek - tak aby każdy mógł się strzec przed bandytą.
~Wikary 5-08-2019 10:52
Jakiś czas temu zamontowali kamery przy szlaku na Chełmiec... Później na podstawie zdjęć- sms , widać bylo, że na miejsce przyjechał Jeep i jakaś średnia ciężarówka, na którą zaladowano skradzione ławy i stół ze szlaku, nòwki. Niestety nic więcej nie dało się zobaczyć. Ławek nie ma, złodziei nie ma, a koniec ukradli fotopułapki... A takie amerykańskie były..... Ko

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group