• Środa, 29 stycznia 2020
  • Godz. 13:46
  • Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
  • Czytających: 5146
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Letnia Serenada na wałbrzyskim Rynku

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 18 sierpnia 2013, 16:30
Aktualizacja: Wtorek, 20 sierpnia 2013, 14:16
Autor: A. Bajek
Fot. A.Bajek
Jako że rok 2013 został ustanowiony w Województwie Dolnośląskim rokiem Księżnej Daisy, wczoraj na Rynku w Wałbrzychu odbyła się „Letnia Serenada z Księżną Daisy” – ostatni z cyklu czterech koncertów w ramach „Muzycznej Wiosny z Księżną Daisy”.

W programie tego niezwykłego koncertu znalazły się słynne arie i duety operetkowe, oraz popularne piosenki z lat 20 i 30, takie jak: „Już nie zapomnisz mnie”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Granada” czy „Besame mucho”, oraz znane melodie z takich filmów jak między innymi „Siedmiu wspaniałych”. Orkiestrą Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej dyrygował Jerzy Kosek a jako soliści wystąpili Grażyna Brodzińska – sopran i Jacek Wójcicki – tenor. Koncert prowadziła Krystyna Swoboda.

Grażyna Brodzińska to gwiazda scen całego świata. Prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej. W swoim repertuarze ma zarówno utwory klasyczne, musicale jak i przeboje z różnych gatunków i nurtów muzycznych. Jacek Wójcicki - aktor i śpiewak, jeden z członków krakowskiej Piwnicy pod Baranami, absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie występował w Teatrze Słowackiego, grał w serialach, filmach oraz kabaretach.

- Żyjemy w czasach, które są coraz bardziej wymagające, w których coraz bardziej musimy być pracowici, aktywni, skoncentrowani, bardziej zdeterminowani. Myślę, że wielu wałbrzyszan w dniu dzisiejszym, kiedy myśli o symbolu takich właśnie cech, które są prezentowane to ma na myśli jednego człowieka – Romana Szełemeja. Dzięki prezydentowi udaje się kierować tu coraz więcej środków z Wrocławia. To widzimy po naszych ulicach, po naszych drogach, po naszym centrum pulmonologicznym, które budujemy. Również po takich koncertach. Coraz bardziej wymagające czasy wymagają harmonii. Harmonii pomiędzy duchem a materią i wielkie podziękowania dla naszej Filharmonii Sudeckiej, że dostarcza nam tych wartości, które są z obszaru ducha. Wtedy możemy wracać do piękna, dobra, prawdy. Za to serdecznie dziękujemy – powiedział Marszałek Województwa Dolnośląskiego Jerzy Tutaj.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Brawo 18-08-2013 12:07
Co najważniejsze były tłumy pokazuje to że potrzeba jest takich imprez w Wałbrzychu potrzeba jest budowy GDKu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group