Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 4412
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Lewica się sprzeciwia

Piątek, 30 kwietnia 2021, 8:58
Aktualizacja: 9:11
Autor: PAW
Wałbrzych: Lewica się sprzeciwia
Fot. red
Wczoraj w Wałbrzychu gościł poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek, który zdecydowanie zaprotestował przeciwko likwidacji w naszym mieście Wydziału Pracy w Sądzie Rejonowym.

- Likwidacja Wydziału Pracy jest ciosem dla lokalnej społeczności i barbarzyńskim odcinaniem tlenu takiemu miastu jak Wałbrzych - mówi Śmiszek. - W tym wydziale pracy decydowały się losy wielu pracowników. Po cichu, bez konsultacji społecznych, bez powiadomienia społeczeństwa doszło do likwidacji.

Poseł zadaje pytanie: dlaczego ludzie ciężko pracujący, którzy często mają problemy z pracodawcami są pozbawiani możliwości walki o swoje prawa?
- Jestem zbulwersowany tym, że mieszkańcom Wałbrzycha i okolic odbiera się prawo do sądu - kontynuuje Śmiszek. - Kuriozum na skalę polską jest to, że prezes wałbrzyskiego sądu sama wystąpiła z wnioskiem o likwidację Wydziału Pracy. Te sprawy dotyczyły ludzi często w podeszłym wieku, schorowanych i teraz ci ludzie będą musieli jeździć i walczyć o swoje prawa do Świdnicy. Likwiduje się ludziom wydział pracy, który często jest dla nich ostatnią deską ratunku.

Krzysztof Śmiszek zapowiedział, że wystąpi do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro o zmianę tej krzywdzącej dla wałbrzyszan decyzji.

Twoja reakcja na artykuł?

15
71%
Cieszy
4
19%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
1
5%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group