Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5194
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Leżanki na oddziale pediatrycznym

Wtorek, 12 lipca 2022, 11:26
Autor: red
Wałbrzych: Leżanki na oddziale pediatrycznym
Fot. użyczone
Na Oddział Pediatryczny Specjalistycznego Szpitala im dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu trafiło 15 leżanek. Wyposażenie zostało przekazane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ramach akcji „Leczyć z miłością”.

Tymczasem pobyt rodziców na oddziale jest niezwykle istotny.

- Ma to ogromny wpływ na przebieg leczenia – mówi Jolanta Ćwikła. – Dziecko trafia przecież do obcego miejsca, pojawiają się wokół nieznani ludzie. Chodzi o to, aby u małych pacjentów zminimalizować stres związany z hospitalizacją.

Na oddziale pediatrycznym wałbrzyskiego szpitala jest 15 sal. Wcześniej rodzice, którzy towarzyszyli swoim dzieciom, korzystali ze sprzętów które wciąż ulegały uszkodzeniom. Spędzenie kilku nocy w takich warunkach było niekiedy dla rodziców i opiekunów sporym wyzwaniem. Natomiast nowe leżanki, po rozłożeniu zmieniają się w wygodne miejsca do spania. Z kolei kiedy są złożone, wyglądają jak zwykłe fotele z zagłówkami.

- Robimy wszystko, żeby dzieci i ich rodzice czuli się na naszym oddziale dobrze – podsumowuje oddziałowa. – Mam nadzieję, że leżanki dla opiekunów również w tym pomogą. Ostatnio w oknach zamontowaliśmy też specjalne kolorowe naklejki, które nie tylko chronią przed słońcem, ale też uprzyjemniają dzieciom pobyt w szpitalu. Pojawiły się one w 10 salach od silnie nasłonecznionej strony południowej, a także w gabinecie zabiegowym i Sali Intensywnego Nadzoru. To małe kroki, ale mają one duże znaczenie dla samopoczucia naszych pacjentów i ich opiekunów.

Twoja reakcja na artykuł?

8
73%
Cieszy
2
18%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group