Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 6239
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Lichota i Dancewicz „oprowadzają" po Książu

Środa, 22 listopada 2023, 9:32
Aktualizacja: 12:03
Autor: red
Wałbrzych: Lichota i Dancewicz „oprowadzają" po Książu
Fot. użyczone
Zwiedzanie Zamku Książ w Wałbrzychu z systemem audioguide jeszcze nigdy nie było tak przyjemne. Historię najpiękniejszej arystokratycznej rezydencji w Polsce przybliżają od końca listopada znani i lubiani aktorzy, noszący dumne miano ambasadorów Wałbrzycha, Leszek Lichota i Renata Dancewicz.

Głównym narratorem nowe trasy turystycznej po Książu jest Leszek Lichota. Aktor, który wcielił się m.in. w tytułową rolę w hicie „Znachor ”urodził się w Wałbrzychu 17 sierpnia 1977 roku. Dorastał w górniczym mieście i szukał sposobów na życie. Handlował używanymi samochodami, był bramkarzem, instruktorem narciarskim, olimpijczykiem historycznym i kiedyś trenował boks i piłkę nożną. W roku 2002 ukończył Akademię Teatralną w Warszawie - czytamy w jego biogramie na FilmWeb. Dziś jest jednym z najlepszych i najbardziej znanych aktorów w kraju. Trzy lata temu wystąpił jako narrator w filmie promocyjnym o swoim rodzinnym mieście.

W nowych audioguidach, jako samą księżną Daisy Hochberg von Pless, usłyszymy Renatę Dancewicz – aktorkę, która w latach 90. rozpoczynała swoją karierę w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. Od tamtej pory występuje zarówno na deskach teatrów, jak i w filmach i serialach, m.in. w "Na Wspólnej".

Oprócz tradycyjnego zwiedzania z przewodnikiem (na wcześniejsze zapisy) Zamek Książ w Wałbrzychu oferuje niezwykle komfortowe poznanie zabytkowych przestrzeni i ich historii przy użyciu systemu audioguide. Obecnie możliwe jest zwiedzanie z narracjami w językach: polskim (dodatkowo w wersji aktorskiej i rodzinnej), polskim - migowym, angielskim, niemieckim, czeskim, ukraińskim, węgierskim, włoskim i hiszpańskim.

Twoja reakcja na artykuł?

11
58%
Cieszy
3
16%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
4
21%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group