Poniedziałek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 3203
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Licówki ceramiczne – nowoczesne rozwiązanie dla pięknego uśmiechu

Piątek, 10 marca 2023, 5:47
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Licówki ceramiczne – nowoczesne rozwiązanie dla pięknego uśmiechu
Fot. użyczone
Wśród wielu metod poprawy wyglądu zębów sporym zainteresowaniem cieszą się licówki ceramiczne. Co warto wiedzieć o nowoczesnym i trwałym sposobem na piękny uśmiech? Kiedy warto zdecydować się na licówki ceramiczne? Przeczytaj nasz poradnik i wybierz sprawdzoną metodę na zdrowe zęby.

Licówki ceramiczne - co warto wiedzieć?

Licówki to jedna z najchętniej wybieranych metod stosowana w stomatologii estetycznej. Cienkie płytki nakładane na zęby mogą być wykonane z ceramiki, porcelany, akrylu lub kompozytu. Założenie licówek pozwala osiągnąć satysfakcjonujące efekty: ukryć trudne do usunięcia przebarwienia, pęknięcia, poprawić kształt zębów oraz zastąpić nieestetyczne uzupełnienia. Licówki ceramiczne wykonane są z mieszanki kwarcu, kaolinu, krzemionki oraz barwników i charakteryzują się wysoką trwałością. W zależności od stanu uzębienia pacjenta i przestrzegania zasad higieny, licówki ceramiczne utrzymują się od 5 do 10 lat. Zazwyczaj licówki ceramiczne stosuje się jako alternatywę dla porcelanowych koron. Po założeniu licówek konieczne jest dokładne mycie miękką szczoteczką minimum dwa razy dziennie, regularne usuwanie kamienia nazębnego oraz wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym.

Licówki ceramiczne - wskazania i przeciwwskazania

Licówki ceramiczne są idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na trwałych efektach poprawy wyglądu zębów. Nowoczesna metoda polecana jest osobom, które chcą skorygować kształt zębów, ukryć przebarwienia i wypełnienia, a także w przypadku konieczności poszerzenia jedynek i wydłużenia zbyt krótkich zębów. Licówki ceramiczne sprawdzą się u osób, u których dotychczasowe metody usunięcia przebarwień, uzyskania pożądanego odcienia zęba nie przyniosły oczekiwanych efektów. Warto wiedzieć, że z popularnej metody poprawy wyglądu zębów nie mogą skorzystać pacjenci, u których zdiagnozowano paradontozę, próchnicę, stany zapalne dziąseł oraz zaawansowane wady zgryzu, także w przypadku szkodliwych nawyków jak nerwowe obgryzanie paznokci lub zgrzytanie zębami, ze względu na wysokie ryzyko odklejenie lub uszkodzenia licówek. Decyzję o założeniu licówek ceramicznych najlepiej skonsultować ze stomatologiem. 

Jak przebiega zakładanie licówek ceramicznych?

Zakładanie licówek ceramicznych wymaga kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Stomatolog najpierw szlifuje zęby, aby nadać im pożądany kształt usuwając niewielką ilość szkliwa, następnie za pomocą specjalnej masy wykonuje wycisk, na podstawie którego technik protetyczny przygotowuje indywidualnie dopasowaną licówkę. Zazwyczaj okres oczekiwania między wykonaniem wycisku a wykonaniem licówki wynosi około tygodnia. Podczas kolejnej wizyty nakładana jest licówka ceramiczna, dopasowana do pozostałych zębów. Zabieg należy do małoinwazyjnych i praktycznie bezbolesnych, ale warto pamiętać o możliwości zwiększenia wrażliwości zębów. Po założeniu licówek ceramicznych należy unikać spożywania zimnych i gorących napojów i posiłków oraz długiego przebywania w skrajnych temperaturach. Po zabiegu konieczne są regularne wizyty kontrolne w celu oceny przebiegu leczenia.

Licówki ceramiczne pozwalają uzyskać szybkie i trwałe efekty poprawy wyglądu zębów. Warto jednak pamiętać, że decyzja o założeniu licówek wiąże się z koniecznością powtarzania zabiegu, dlatego należy ją dokładnie przemyśleć. Ze względu na naruszenie szkliwa, należy pamiętać, że z licówek trzeba korzystać już stale korzystać. Nowoczesna metoda cieszy się sporą popularnością, ale nie należy do najtańszych, dlatego trzeba się liczyć z koniecznością wydania sporej sumy pieniędzy co kilka lat. 

Licówki ceramiczne to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się nieestetycznych przebarwień, poprawić kształt zębów i uzyskać pożądany odcień zębów.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group